• Życzenia świąteczne

•  Pełnych ciepła, spokoju i radości
            Świąt Bożego Narodzenia
            oraz pomyślności, pogody ducha i zdrowia
            w Nowym 2021 Roku
            życzą nauczyciele,
            pracownicy i uczniowie ZSEIO w Oleśnie

• Spotkanie on-line dla Logistyków

• W dniu 17.12.2020 odbyło się spotkanie uczniów klasy IIId Technikum Logistycznego z przedstawicielem Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu z Wrocławia.
            Spotkanie odbyło się on-line z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams. Uczniowie bardzo dokladnie zapoznali się z kierunkami kształcenia na uczelni oraz wzięli udział w małym quizie. Kilku uczniów wygrało drobne upominki, które zostaną wysłane do nich pocztą.

• Dzień Praw Człowieka

• Dzień Praw Człowieka, ang. Human Rights Day – święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku.
            Dzień ten poświęcony jest orędownikom praw człowieka na całym świecie, którzy dążą do zapewnienia ochrony własnych praw oraz praw innych i wkładają wiele wysiłku w działania zapewniające przestrzeganie ich na co dzień. Wielu z nich jest za to prześladowanych, pozbawianych pracy czy niesłusznie więzionych. Obchody międzynarodowego Dnia są okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć.

• Bezdotykowo jest czadowo

• Uczennice klasy Ic Technikum Ekonomicznego Maria Helios, Zofia Świerczyńska, Martyna Wolna zespołowo zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie  „BEZDOTYKOWO JEST CZADOWO”.
            Konkurs polegał na przedstawieniu najbardziej oryginalnego sposobu na bezdotykowe, czyli bezpieczne, powitanie lub pożegnanie w czasie pandemii COVID-19 za pomocą samodzielnie nakręconego materiału filmowego.
            Opiekunem grupy była pani Magdalena Koloch.

Więcej: www.opolskie.pl

• Światowy Dzień Aids

• 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Aids, który  został ustanowiony 1 grudnia 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.
            Co roku w tym dniu świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie.
             2020 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane przez UNAIDS, Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS na świecie, brzmi: Globalna solidarność, wspólna odpowiedzialność (Global solidarity, shared responsibility).

• Sukces on-line!

• Uczennice klasy Ic Technikum Ekonomicznego: Weronika Kubosz, Nikola Stasiak, Martyna Wolna

awansowały do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge.

• Wywiadówka online

• Wychowawcy serdecznie zapraszają rodziców na wywiadówkę on-line dn. 25.11.2020r. (środa).
            Początek spotkania  o godz. 16.00.  Szczegóły u wychowawców poszczególnych klas.

• Ogólnopolski Dzień Praw  Dziecka
          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Międzynarodową Konwencję o Prawach Dziecka (ang. Convention on the Rights of the Child ). Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały - Komitet Praw Dziecka. W Polsce z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Obchody tego dnia, mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, zarówno wśród najmłodszych obywateli jak i dorosłych. Szczególną uwagę poświęca się informowaniu dzieci i młodzieży, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Podkreśla się także ogromną rolę dorosłych, którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.

• Komunikat - nauczanie zdalne

• W okresie od 24 października 2020r. do 29 listopada  2020r. zgodnie z wytycznymi MEN nauka w naszej szkole odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zarządzamy, co następuje:

1. Praca zdalna w naszej szkole będzie odbywać się w oparciu o platformę Microsoft Teams.
            2. We wszystkich klasach będzie realizowany tygodniowy plan zajęć.
            3. Podstawową formą kontaktu ucznia i rodzica z nauczycielem jest  edziennik - moduł Wiadmości.
            4. W trakcie zdalnego nauczania będzie realizowana podstawa programowa i będą wystawiane oceny.
            5. Realizacja zajęć i wystawiane oceny będą dokumentowane przez nauczycieli w edzienniku.
            6. Treści programowe będą przesyłane uczniom w dniu zajęć w godzinach pracy zgodnie z planem lekcji.
            7. W okresie kształcenia na odległość wszelkie uwagi i wnioski prosimy kierować do nauczycieli i wychowawców w oparciu o moduł Wiadomości w edzienniku.

Zawieszamy na dwa tygodnie...