• "Samoobrona Kobiet - Zaufaj Wojsku"

     • ,,Samoobrona Kobiet - Zaufaj Wojsku", to jednodniowe szkolenie dla kobiet po 18 roku życia, które obejmuje walkę wręcz w bliskim kontakcie, podstawy pierwszej pomocy oraz zasady zdrowego stylu życia. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej.
      Zgłoszenia przyjmowane są codziennie od 8:00 do 16:00 poprzez kontakt telefoniczny, mailowy, stronę FB oraz osobiście w WCR.
      KONTAKT: ppor. Karolina Markiewicz tel. 669-943-104, 261-626-058, e-mail: karo.markiewicz@ron.mil.pl
      kpr. Daniel Pakuła tel. 887-704-143, 261-626-052.
      Informacje: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Opolu

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Dn. 23.06.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Gościem naszej uroczystości był ppłk Arkady Smoliński - szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu.
      Akademię przygotowali uczniowie kl. 1c Technikum Logistycznego i Technikum Ekonomicznego z panią M. Osowską.

     • Wyprawa na kajaki

     • Dn.19.06.2023r. odbyła się wycieczka integracyjna na kajaki. Młodzież bawiła się doskonale i już na wrzesień szykujmy się na kolejny rejs.

     • Uroczystość "Nauka i sport"

     • Dn. 19.06.2023r. pani Dyrektor Dorota Mielczarek-Koziołek i pan Marek Dolik z uczniami naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu osiągnięć za rok szkolny 2022/2023. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, puchary i statuetki, które wręczył pan Starosta Roland Fabianek.

      Nasze gratulacje!

     • Rekrutacja do klas pierwszych

     • Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej Liceum i Technikum do 19 czerwca 2023r.
      Dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej od 23 czerwca 2023r. do 10 lipca 2023r.

     • Wycieczka do Hoteli

     • W dniu 07.06.2023 r. uczniowie klasy 1d Technikum Hotelarstwa byli na wycieczce przedmiotowej w Wrocławiu. Uczniowie zwiedzili dwa hotele: Hotel Mercure **** Wrocław Centrum, Hotel Radisson Blu*****.
      Hoteli o takiej renomie i takim standardzie nie ma w naszej okolicy. Była okazja poznać pracę w hotelu „od środka”. Uczniowie poznali pracowników na różnych stanowiskach np. pracownik guest relations, menager sprzedaży, kierownik housekeepengu. Interesujący był wystrój hoteli, zarówno z motywem przewodnim – krasnale wrocławskie w hotelu Mercure, jaki i bardzo elegancki, klasyczny hotel Radisson Blu.
      A oto opinie uczniów nt. tej wycieczki:
      „Myślę, że Hotel Mercure miał bardzo ładny wystrój, bardzo podobała mi się zestawienie ciemnych kolorów z jasnymi. Hotel w całości wyglądał bardzo ładnie, tak samo jak Radisson Blu Hotel. Wycieczka ogólnie była nawet ciekawa i fajnie było pozwiedzać trochę miasta. Podobało mi się też to, że mieliśmy wolny czas dla siebie w galerii handlowej” – Patrycji.
      „W pierwszej kolejności odwiedziliśmy hotel 4* Mercure, który zachęcał domową atmosferą i wystrojem o tematyce regionalnej. Później odwiedziliśmy Hotel Radisson Blu*****, który miał piękny wystrój, ale atmosfera była bardzo oficjalna” – Paulina.
      „Wycieczka była bardzo fajna. Panie, które nas oprowadzały po hotelach były bardzo miłe i otwarte. Opowiadały bardzo ciekawie o swojej pracy. Pierwszy hotel bardziej mi się podobał niż ten drugi: miał lepszą lokalizację, ładniej wyglądał oraz wydaje mi się, ze był lepiej zorganizowany” – Kamila.

     • Prelekcje z panem Tomaszem Dydo

     • Dn. 06.06.2023r. w naszej szkole odbyły się prelekcje na temat aktywnego funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Zajęcia przeprowadził pan Tomasz Dydo, który z żoną przyjechał do nas aż z Poznania.
      Dodać trzeba, że pan Tomasz, który jest osoba niewidomą, przekazał uczniom bardzo ważne i potrzebne informacje na temat  funkcjonowania takich osób w życiu codziennym. Potwierdził swoim przykładem, że można korzystać z komputera, można podróżować oraz przede wszystkim rozwijać swoją pasję.
      Składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania panu Tomaszowi. Bardzo ciekawe informacje przekazane w trakcie  prelekcji na pewno zmienią sposób patrzenia młodych ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

    • Złota Szkoła
     • Złota Szkoła

     • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła po raz trzeci zdobyła tytuł „Złotej Szkoły NBP”

      III edycji 2022/2023 oraz nagrodę w wysokości 2000 zł za najlepiej wykonane zadania edycji.

      Nasza szkoła znalazła się w 50-e najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce.

      W bieżącym roku szkolnym zadania programu pod hasłem „Poznajemy bank centralny” realizowała drużyna w składzie: Dominika Flak 1c TE, Zuzanna Galiczak 1c TE, Kinga Gońda 1c TE, Nina Marek 1c TE, Oliwier Panitz 1c TE, Żaklin Pawelczyk 2c TL, Zuzanna Pilarz 1c TE, Zuzanna Przybylska, Alicja Serafin 1c TE, Kinga Słomka 1c TE. Drużyna uzyskała tytuł Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.
      Uczniowie pod kierunkiem pani Magdaleny Koloch, pani Bożeny Koj i pani Barbary Chęcińskiej-Nagłowskiej przeprowadzili:  zajęcia z zakresu ekonomii, debatę oraz warsztaty,  zgodne z hasłem przewodnim projektu.

     • Wycieczka

     • Dn. 29.05.2023r. uczniowie klasy 3d Technikum Logistycznego na wycieczce w Energylandii.