• Życzenia świąteczne

• Dzieląc się dobrym słowem jak opłatkiem,
            życzymy, by Święta Bożego Narodzenia upłynęły w radosnej, spokojnej atmosferze.
            Niech betlejemska gwiazdka ukaże nam moc wiary, nadziei i miłości.
            Życzymy, by w Nowym 2022 Roku spełniły się wszelkie zamierzenia, a każdy nadchodzący dzień niech przyniesie szczęście, dobre zdrowie, przyjaźń i codzienną ludzką życzliwość.

• Co dalej?

• 1. Od dn. 20 grudnia 2021r. do dn. 09 stycznia 2022r. w naszej szkole odbędzie się zdalne nauczanie z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams - zgodnie z wytycznymi - informacje na gov.
            Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
            2. Od dn. 20 grudnia 2021r. zmiana planu zajęć - zmiany w zakładce "Plan lekcji".

3. Od dn. 23 grudnia do dn. 31 grudnia 2021r. -  zimowa przerwa świąteczna.
            4. Od dn. 06 stycznia 2022r.  do dn. 07 stycznia 2022r. - dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
            5. Od dn. 10 stycznia 2022r. do dn. 18 stycznia 2022r. - egzaminy zawodowe dla uczniów klas maturalnych.

• ... z Operonem

• W dn. 22.11.2021r. - 25.11.2021r. w naszej szkole odbędzie się próbna matura z Operonem.
            22.11.2021 - j.polski
            23.11.2021 - matematyka
            24.11.2021 - język obcy
            25.11.2021 - przedmioty dodatkowe rozszerzone

• Warsztaty na TAK

• W RZPWE w Opolu odbyły się warsztay w laboratorium branżowym dla uczniów naszego Technikum Architektury Krajobrazu.

• "Zakład Przyszłości"

• W związku z inwestycją „ZAKŁAD PRZYSZŁOŚCI” firma INVADO Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko: Referent w Dziale Konfiguratora Wariantów SAP.
            Miejsce pracy: Dzielna k/Ciasnej (pow. Lubliniec), województwo śląskie.
            Szczegolowe_informacje.pdf​​​​​​​

• Wycieczki z programu "Poznaj Polskę"

• W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę" nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do wycieczek szkolnych o charakterze edukacyjnym.
            W dn. 22-24.11.2021r. odbędzie się wycieczka dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego do Gdańska, Gdyni i Torunia. Wycieczka_Gdansk-Gdynia-Torun.pdf
            W dn. 29.11-01.12.2021r. odbędzie się natomiast wycieczka dla uczniów Technikum w Bieszczady.
            Wycieczka_Bieszczady.pdf​​​​​​​

• Podziękowania

• Podziękowania za zaproszenie na Uroczystość Ślubowania, które odbyło się  dn. 10.11.2021r. złożone na ręce pani Dyrektor Doroty Mielczarek - Koziołek przez Dowódcę 24. Polowej Technicznej Bazy Wojsk Łączności oraz od Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Opolu.

• Ślubowanie uczniów II Liceum Ogólnokształcącego

• Dn. 10.11.2021r odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcacego z udziałem min. Kuratora Oświaty, Starosty Oleskiego, przedstawicieli organu prowadzącego, wszystkich służb mundurowych oraz rodziców.
            Oto przykładowe zdjęcia z uroczystości wykonane przez uczniów naszej szkoły

• Uroczystość Ślubowania

• Dn. 10 listopada 2021r. o godz. 11.30 odbędzie się Uroczyste Ślubowanie uczniów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w ZSEIO w Oleśnie.

• Olimpiada Statystyczna

• W dniu 03.11.2021 o godzinie 11.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego etapu Olimpiady Statystycznej. Trzy najlepsze osoby wezmą udział w etapie okręgowym w Opolu.
            Życzymy powodzenia uczestnikom.

• Uczniowie w Teatrze Śląskim

• W dniu 19 października uczniowie klasa Ic uczestniczyli w spotkaniu z niewidomą aktorką Aliną Słowik w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w KatowicachW kameralnej przestrzeni i przyjemnej atmosferze aktorka opowiadała młodzieży o wrażeniach ze swojej roli w spektaklu „Spójrz na mnie” oraz dzieliła się przeżyciami dnia codziennego, które doświadcza ze swym psem przewodnikiem.  Uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniu oraz w lekcji wiedzy o teatrze dzięki pani Renacie Janiszewskiej, prowadzącej działania edukacyjne - STUDIUM WIEDZY O TEATRZE.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dn. 13.10.2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotwali uczniowie kl. 3d.
            Z okazji tego pięknego Dnia wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia i pomyślności, spełnienia marzeń, a przede wszystkim dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

• Planowanie kariery zawodowej

• Dn. 30.09.2021r. i 11.10.2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z "Planowania kariery zawodowej" dla uczniów klasy drugiej i trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu. Zajęcia prowadził pan Andrzej Skiba z RZPWE w Opolu w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy". Serdecznie dziękujemy.