• Sukces w konkursie Uniwersum Kopernika

• Wszyscy nasi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie międzywojewódzkim Uniwersum Kopernika odnieśli sukces - otrzymali NAGRODĘ GŁÓWNĄ albo WYRÓŻNIENIE:
            I Nagroda za kolaż " Astronomia" :
            Małgorzata Lesik 1D, Polina Balicka 1C, Wiktoria Bąk 1E, Weronika Wieczorek 1C.
            Wyróżnienia:
            Sandra Jacheć 1C, Wiktoria Brzenska 1C, Vanessa Janic 1A
            I Nagroda za zdjęcie " Nocne niebo":
            Fabian Matusiak 1A, wyróżnienie Laura Kuzior 1C.
            Nasze serdeczne gratulacje!

• Uczniowie na Uniwersytecie Opolskim

• W dniu 24.10.2023r. uczniowie klasy IV i V technikum brali udział w Dniach Otwartych na Uniwersytecie Opolskim podczas których uczestniczyli w dwóch wykładach:
            "Czy kryptowaluty zdominują współczesne systemy monetarne?" oraz
            "W stronę lingwistyki dobrze rokującej, czyli jak językoznawcy słuchają rocka i co naprawdę kryją nazwy popularnych zespołów".
            Kolejnym punktem było spotkanie z absolwentem naszej szkoły panem Maciejem Kochańskim, który oprowadził uczniów po uczelni oraz zorganizował warsztaty w rozgłośni Radio Sygnały
            . Czterech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w audycji na żywo dotyczącej podróżowania podczas wakacji.
            Uczelnia zorganizowała również stoiska różnych kół naukowych na których prezentowane były m.in. eksperymenty chemiczne, pokazy typu: jak dobierać kosmetyki czy jak szyć rany.
            Uważamy, że był to czas bardzo pożytecznie i mile wykorzystany.
            Serdecznie pozdrowiamy studentów z Radia Sygnały oraz naszego absolwenta pana Macieja Kochańskiego.

• Dn. 27.10.2023r. uczennica naszej szkoły Nikola Czerchlańska zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznych i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

• II miejsce

• Dn. 16.10.2023r. uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w piłce nożnej dziewcząt.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dn.13.10.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy czwartek Technikum Logistycznego pod opieką pani Magdaleny Zalewskiej-Słowik i pani Danuty Stasieńko.

• Uczniowie klasy drugiej naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęli I miejsce w zawodach strzeleckich w wojewódzkich eliminacjach do "Strzeleckich Mistrzostw Polski".

• Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt - Licealiada 2023/2024.

• " A cóż jest piękniejszego nad niebo...?"

• W bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty rzeźbiarskie - " A cóż jest piękniejszego nad niebo...?"
            Aleksandra Kubat z klasy 2D została wyróżniona za formę przestrzenną w konkursie wojewódzkim zorganizowanym przez Instytut Śląski z siedzibą w Opolu.
            Serdeczne gratulacje dla Oli!
            Już dziś biblioteka szkolna zaprasza na jesienne warsztaty graficzne.

• I i III miejsce

• Uczennice naszej szkoły zajęły i miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Festiwalu Sztafet - 4 x 400m, a uczniowie III miejsce.

• Ubezpieczenie NNW

• Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2023/2024.
            Ubezpieczyciel: COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń SA
            Okres ubezpieczenia: 01/09/2023 - 31/08/2024
            Szczegółowy zakres ubezpieczenia zawarty jest na polisie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.