• Wiosenna przerwa świąteczna

• W dn. 28 marca – 2 kwietnia 2024 wiosenna przerwa świąteczna.
            Sekretariat szkoły czynny:
            dn. 28.03.2024r.  w godz. 8.00 - 11.30
            dn. 02.04.2024r. w godz. 8.00 - 15.00
            Uwaga! Dn. 29.03.2024r. szkoła nieczynna.

• Dn. 26.03.2024r odbył się finał XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Oleskim. Uczestnicy mieli już za sobą zmagania w eliminacjach szkolnych i półfinałowych. Do finału zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Kinga Gońda, Kinga Słomka oraz Dawid Sklorz.
            Na najwyższym podium zajmując I miejsce stanął Dawid Sklorz uczeń klasy IV Technikum Logistycznego. Dawid już po pierwszej rundzie pytań uplasował się na prowadzeniu i tak pozostało do końca rywalizacji w ścisłym finale.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Dn. 20.03.2024r. w przeddzień Światowego Dnia Zespołu Downa w ZSEiO Olesno odbyły się warsztaty integracyjne uczniów klasy 3A oraz @WTZOlesno.
            Na uczestników WTZ Olesno czekała niespodzianka - występ muzyczny uczniów naszej szkoły, który wywołał ogromny uśmiech na twarzach naszych gości.
            Zuzi, Elizie, Emilii, Martynie i Sylwestrowi oraz ich opiekunce - Pani Sandrze Jasinie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

• Warsztaty z kryminalistyki

• Dn. 12.03.2024r. uczniowie kl. 3a i 4a naszego Liceum Ogólnokształcącego - klasy mundurowej wzięli udział w warsztatach na temat:" Kryminalistyka z elementami psychologii zeznań", które przeprowadziła pani porucznik Ewa Jegier.

• Dzień Otwarty Szkoły

• Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców szkół podstawowych na Dzień Otwarty naszej Szkoły, który odbędzie się 20 marca 2024r. w godz. 9.00 - 12.00.
            Prosimy o zgłoszenia na ekonomikolesno@gmail.com podając ilość chętnych osób, godzinę przybycia i numer kontaktowy.

• Targi ITB w Berlinie

• Dn. 05.03.2024r. uczniowie naszej szkoły, a głównie uczniowie Technikum Hotelarstwa, wyjechali na targi turystyczne do Berlina. Na powierzchni ok 150 tys. metrów kwadratowych zaprezentowało się przeszło 5000 wystawców i ponad 120 państw. Walory kulinarne, piękno dekoracji oraz wystaw przyciągnęło tłumy gości  z różnych stron świata.

• Olimpiada

• Dn. 08.03.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu z Poznania.
            W finale wzięło udział 69 uczniów z całej Polski w tym trzech z naszeł szkoły: Daniel, Paweł i Szymon z IV klasy Technikum Logistycznego. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami konkursowymi m.in. musieli zaproponować sposób zagospodarowania paletowych jednostek ładunkowych, określić lokalizację magazynu metodą środka ciężkości oraz zaplanować trasę przejazdu.
            Chcieliśmy również nadmienić, że w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ponad 6000 uczniów z całej Polski.

• III miejsce

• Uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęli 3. miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "Ekstraklasa wojskowa"  - w etapie wojewódzkim.

• Dn. 08.03.2024r. uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Koszykówce Dziewcząt - Licealiada 2023/2024.
            Jednocześnie uczennica Maria Helios to najskuteczniejsza zawodniczka i zdobywczyni 19 punktów.

• Złote Szkoły

• W dniu 28 lutego odbyły się w naszej szkoły warsztaty oraz lekcja z ekonomią w ramach Ogólnopolskiego Programu IV edycji Złote Szkoły NBP pt.: „ Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna”.
            Zajęcia przeprowadził przedstawiciel NBP pan Sławomir Kusz.