• Wesołych Świąt

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim
            smacznych pierniczków, pięknej i kolorowej choinki, wielu cudownych prezentów.
            Marzeń, o które warto walczyć. Radości, którymi warto się dzielić,
            przyjaciół, z którymi warto być i nadziei, bez której nie da się żyć.
            Do Siego Roku!

Serdeczne podziękowania składamy Nadleśniczemu z Nadleśnictwa w Oleśnie
             Panu Grzegorzowi Kimli za piękne, wręcz cudowne choinki.

• Jasełka

• Dn. 22.12.2023r. w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów kl. 3a  II Liceum Ogólnokształcacego w Oleśnie oraz  i konkurs na "Mikołaja XXI wieku".

• Jasełka

• Dn. 19.12.2023r. w internacie szkoły odbyły się Jasełka przygotowane przez wychowanków internatu.

• Wycieczka do Wiednia

• Dn. 15.12.2023r. odbyła się wycieczka uczniów z naszej szkoły do Wiednia. W trakcie wyjazdu uczniowie poznali walory turystyczno-krajoznawcze Austrii, zwiedzili Wiedeń z jego największymi atrakcjami oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

• Warsztaty Terapii Zajęciowej

• Dn. 12.12.2023r. uczennice klasy 3A II Liceum Ogólnokształcacego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie pod opieką pedagoga specjalnego pani Anety Antkowiak odwiedziły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie. Cel wizyty był szczególny, ponieważ z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, chciały bliżej poznać placówkę, ale przede wszystkim osoby do niej uczęszczające. Na początku uczennice zostały oprowadzone po placówce przez panią Anię Jeziorek, poznając poszczególne pracownie, uczestników oraz zakres wykonywanych prac. Następnie w sali rehabilitacji pod opieką pani Sandry Jasiny, odbyły się zajęcia, na których uczennice naszej szkoły i uczestnicy WTZ pracowali w zespole jeden na jeden. Zadaniem uczennic było bliższe poznanie trudności, z którymi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Natomiast zadaniem uczestników WTZ było w miarę swoich możliwości przedstawienie siebie, swojej historii oraz trudności dnia codziennego. Następnie w zespołach wykonywane były różne zadania – m.in. pomoc w wykonywaniu czynności dnia codziennego, a następnie wcielenie się w rolę osoby z niepełnosprawnością. Zarówno uczennice naszej szkoły,  jak i uczestnicy WTZ Olesno musieli wyjść ze swojej strefy komfortu. Jedno jest pewne, po tym spotkaniu wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. To spotkanie było niezwykłym doświadczeniem dla nas wszystkich.
            Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania z Wami!

• Świąteczna iskierka

• W dniu 11 grudnia 2023r. uczniowie klasy 1c Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyli w otwarciu wystawy świątecznej pt. "Świąteczna Iskierka" zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleskim Muzeum. Podczas tej wystawy uczniowie mogli zobaczyć kunszt wykonania oraz piękno ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne.

• Wycieczka do Drezna

• Dn. 01.12.2023r. odbyła się wycieczka do Drezna, gdzie uczniowie poznali historię i zabytki tej miejscowości oraz zwiedzili najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie.