• Bezdotykowo jest czadowo
     • Bezdotykowo jest czadowo

     • Uczennice klasy Ic Technikum Ekonomicznego Maria Helios, Zofia Świerczyńska, Martyna Wolna zespołowo zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie  „BEZDOTYKOWO JEST CZADOWO”.
      Konkurs polegał na przedstawieniu najbardziej oryginalnego sposobu na bezdotykowe, czyli bezpieczne, powitanie lub pożegnanie w czasie pandemii COVID-19 za pomocą samodzielnie nakręconego materiału filmowego.
      Opiekunem grupy była pani Magdalena Koloch.

      Więcej: www.opolskie.pl
      Nasze gratulacje!

    • Światowy Dzień Aids
     • Światowy Dzień Aids

     • 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Aids, który  został ustanowiony 1 grudnia 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.
      Co roku w tym dniu świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie.
       2020 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane przez UNAIDS, Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS na świecie, brzmi: Globalna solidarność, wspólna odpowiedzialność (Global solidarity, shared responsibility).

    • Sukces on-line!
     • Sukces on-line!

     • Uczennice klasy Ic Technikum Ekonomicznego: Weronika Kubosz, Nikola Stasiak, Martyna Wolna

      awansowały do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge.

      Nasze gratulacje!

    • Wywiadówka online
     • Wywiadówka online

     • Wychowawcy serdecznie zapraszają rodziców na wywiadówkę on-line dn. 25.11.2020r. (środa).
      Początek spotkania  o godz. 16.00.  Szczegóły u wychowawców poszczególnych klas.

    • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Międzynarodową Konwencję o Prawach Dziecka (ang. Convention on the Rights of the Child ). Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały - Komitet Praw Dziecka. W Polsce z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Obchody tego dnia, mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, zarówno wśród najmłodszych obywateli jak i dorosłych. Szczególną uwagę poświęca się informowaniu dzieci i młodzieży, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Podkreśla się także ogromną rolę dorosłych, którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.

    • List Marszałka Województwa Opolskiego do Nauczycieli
     • List Marszałka Województwa Opolskiego do Nauczycieli

     • Drodzy Nauczyciele,
        na początku tego roku stanęliśmy przed wyzwaniem, na które nikt z nas nie był przygotowany. Zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znalazły się szkoły, a de facto nauczyciele, którzy w krótkim czasie musieli sprostać wymogom kształcenia na odległość, co oznaczało, że niejednokrotnie sami musieli wziąć odpowiedzialność za przygotowanie zaplecza technicznego i korzystać z prywatnych zasobów.R  zeczywistość pokazuje nam każdego dnia, jak ważna jest współpraca, zwłaszcza w tak trudnych warunkach. Dlatego natychmiast podjęliśmy decyzję, że przygotowanie wsparcia dla szkół i nauczycieli województwa opolskiego będzie dla nas zadaniem priorytetowym. Kiedy dowiedziałem się, jakie wymagania postawiono przed nauczycielami a jednocześnie zapomniano o tym, jak bardzo niedoposażone jest polskie szkolnictwo – zwłaszcza średnie i zawodowe, postanowiłem zapytać każdego dyrektora, co w tej chwili jest najbardziej potrzebne zespołowi jego współpracowników.
        Zarząd Województwa Opolskiego zwiększył budżet projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy”, realizowanego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i w efekcie mogliśmy zakupić w sumie 2 159 laptopów i 131 komputerów stacjonarnych, z pełnym oprogramowaniem, dla nauczycieli szkół zawodowych. Niebawem każda z 53 szkół zawodowych w naszym województwie otrzyma specjalistyczne oprogramowanie branżowe do wykorzystania w czasie nauczania zdalnego, a każdy z nauczycieli dodatkowe wsparcie w postaci pakietu szkoleń.

         Z przyjemnością przekazuję na Państwa ręce ten sprzęt, który, mam nadzieję ułatwi Wam, Waszą już w normalnych warunkach niełatwą i odpowiedzialną, a obecnie dodatkowo utrudnioną pracę. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami sprostamy wymaganiom, by nasza młodzież mogła kształcić się i rozwijać na europejskim poziomie.
        Życzę Wam, szanowni Nauczyciele, dalszych sukcesów, a w czasach tak specyficznych, dołączam także życzenia zdrowia i siły w zmaganiu się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami rzeczywistość.
         

      Z wyrazami szacunku
      Andrzej Buła


      list_do_nauczycieli.pdf​​​​​​​

    • Podziel się swoją historią
     • Podziel się swoją historią

     • Emanuele Giliberti to włoski student, który miał okazję pracować za granicą dzięki programowi @EUErasmusPlus. Swoje doświadczenia określa jako „miłość od pierwszego wejrzenia”!
      Przeczytaj jego historię i podziel się swoją, aby zainspirować innych!   
      https://europa.eu/!vr66NV
      Podziel sie swoją historią związaną z doskonaleniem umiejętności oraz zdobywaniem doświadczenia z zakresu kształcenia zawodowego w ramach różnych projektów unijnych:­­­­­ np. staży krajowych, kursów zawodowych...

      Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem

      https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/success-stories_en


    • Informacja
     • Informacja

     • Poszukujemy nauczyciela geografii na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt ze szkołą: tel. 34/35820-68 email: zseio@zseio.olesno.pl