• UWAGA!

• W związku  z zagrożeniem koronawirusem ogranicz wizyty w szkole i kontaktuj się z nami telefonicznie.

• telefon sekretariat: 34/ 358-20-68
            • telefon księgowość:  34/ 358-26-19
            • telefon administracja szkoły: 34/ 358-41-92

• Komunikat dla Rodziców i Uczniów naszej szkoły

• Szanowni Rodzice  i Uczniowie
            W okresie od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020 r. nauka w naszej szkole będzie odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na podstawie art. 68 us­t. 1 pkt 1) ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tekst jednolity: Dz.U. 2019 poz. 1148 z późniejszymi zmianami), w związku z projektem Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zarządzam, co następuje:

1. Praca zdalna w naszej szkole będzie odbywać się w oparciu o e-dziennik firmy Vulcan, wbudowaną platformę TEAM i wdrożoną dla przedmiotów zawodowych platformę Classroom.
            2. We wszystkich klasach będzie realizowany tygodniowy plan zajęć.
            3. Podstawową formą kontaktu ucznia i rodzica z nauczycielem jest  edziennik - moduł Wiadmości.
            4. W trakcie zdalnego nauczania będzie realizowana podstawa programowa i będą wystawiane oceny.
            5. Realizacja zajęć i wystawiane oceny będą dokumentowane przez nauczycieli w edzienniku.
            6. Treści programowe będą przesyłane uczniom w dniu zajęć w godzinach pracy zgodnie z planem lekcji.
            7. Odpowiedź zwrotna od ucznia powinna być przekazywana nauczycielowi przedmiotu w ustalonym przez niego terminie.
            8. W sytuacjach awaryjnych nauczyciele będą kontaktować się zdalnie z uczniami poprzez komunikatory Messenger i WhatsApp.
            9. W okresie kształcenia na odległość wszelkie uwagi i wnioski prosimy kierować do nauczycieli i wychowawców w oparciu o moduł Wiadomości w edzienniku.

10. Przetwarzanie danych osobowych podczas kształcenia zdalnego jest realizowane przez szkołę na podstawie obowiązujących w szkole regulacji RODO oraz rozporządzania Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego kształcenia zdalnego.

• Zmiana terminu przekazania świadectw

• Zgodnie z komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 11 marca 2020r. termin przekazania świadectw potwierdzających kwalifikację w zawodzie  dla sesji styczeń – luty 2020r. został przesunięty - do 31 marca 2020r.
            Termin składania deklaracji na sesję: czerwiec – lipiec 2020r. w przypadku ponownego przystępowania do egzaminu przez maturzystów, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji 2020 Zima – do 31 marca 2020.

• Uwaga uczniowie!

• Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów Dyrekcji Szkoły
            na stronie internetowej oraz za pomocą dziennika elektronicznego.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkole zwracamy się do Was z następującym apelem:

- pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np.  dyskoteki, galerie czy centra handlowe),
            - przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki,

- nauczyciele będą Was informować o zadaniach do wykonania poprzez facebooka i dziennik elektroniczny – zaglądajcie więc każdego dnia do zakładek: Wiadomości lub Zadania domowe w e-dzienniku,
            - przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.

• Sukces w Olimpiadach Logistycznych

• Dnia 06.03.2020 w Krapkowicach odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Do etapu okręgowego dostały się trzy uczennice z naszej szkoły: Wiktoria Dylka, Sandra Drynda i Karolina Fal.
            Dodatkowo Wiktoria i Karolina dostały się również do etapu krajowego Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Spedycji i Logistyki w Poznaniu. Nasze gratulkacje!

• VI miejsce w konkursie

• Dn.09.03.2020r. odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu "Poznaj swoje prawa pracy". Uczennica naszej szkoły Karolina Mencel zajęła VI miejsce spośród 58 osób biorących udział w tym konkursie.
            Nasze
            gratulacje!

•  Pierwsze mLegitymacje w naszej szkole
          • Pierwsze mLegitymacje w naszej szkole

• Nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji i dzieki temu możemy naszym uczniom wydać dokument elektroniczny - mLegitymację. Mamy już pierwszych uczniów, którzy zainstalowali na swoich telefonach aplikacje mObywatel. Są to uczniowie klasy 1c Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Krajobrazu, którzy wspólnie z wychowawcą klasy panią Justyną Szychowską-Kulą rozpoczęli instalacje aplikacji i w pełni korzystają z jej usług.
            Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej. Dzięki mLegitymacji można zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu.
            Za pomocą usługi mLegitymacja można:
            potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły i skorzystać z ulg oraz zwolnień, które przysługują po okazaniu tradycyjnej legitymacji.
            Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

Wymagania techniczne dla urządzeń mobilnych:
            systemy operacyjne Android w wersji 6.0 lub wyższej, lub iOS w wersji nie niższej niż 10.3 oraz
            połączenie z internetem.

Ważne linki:

Ministerstwo Cyfryzacji - ważne usługi

Aplikacja mobilna

Regulamin mLegitymacji szkolnej w aplikacji mObywatel