• Wojskowe Targi Służby i Pracy

• Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu i w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. Zapraszamy!
            Informacja - zobacz

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• O czym warto pamiętać!
            W Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy
            nasza szkoła na I miejscu w powiecie oleskim od 2012 roku

Wyniki naszego Rankingu w poszczególnych latach:
            W 2023r. zajęliśmy 49 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2022r. zajęliśmy 33 miejsce w kraju, 3 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2020r. zajęliśmy 49 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2019r. zajęliśmy  144 miejsce w kraju, w 7 województwie i 1 w powiecie oleskim (srebrna tarcza)
            W 2018 roku zajęliśmy 99 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2017 roku zajęliśmy 121 miejsce w kraju, 7 w województwie i 1 w powiecie oleskim (srebrna tarcza)
            W 2016 roku zajęliśmy 68 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2015 roku zajęliśmy 60 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2014 roku zajęliśmy 60 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2013 roku zajęliśmy 35 miejsce w kraju, 3 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2012 roku zajęliśmy 59 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            ......na ok. 1745 szkół tego typu w Polsce.

• Przyszłość w Służbach Więziennych

• Dn. 03.03.2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych z przedstawicielami Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości SWWS z Warszawy. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną publicznej uczelni służb państwowych, która kształci w dziedzinie nauk społecznych, w zakresie nauk o prawie, nauk o bezpieczeństwie, nauk socjologicznych, pedagogiki i psychologii. Wszystkim absolwentom studiów uczelnia gwarantuje zatrudnienie w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej na terenie całej Polski.

• Wycieczka do firmy ORAS

• W dniu 01.03.2023r. uczniowie klasy 1c Technikum Logistycznego odwiedzili firmę ORAS. Uczniowie poznali procesy logistyczne realizowane w przedsiębiorstwie oraz zapoznali się z procesami produkcyjnymi armatury sanitarnej. Bardzo dziękujemy firmie za miłe i fachowe przyjęcie naszych uczniów. Mamy poczucie bardzo dobrze wykorzystanego czasu.

• Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

• Dn. 08.02.2023r. uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, którego celem było przekazanie istotnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

• Wywiadówki

• Dn. 08.02.2023r. o godz. 16.00 w naszej szkole odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami w następujących pracowniach:
            klasa 1a - Liceum Ogólnokształcące - pracownai nr 17
            klasa 1c - Technikum Ekonomiczne i Logistyczne - pracownia nr 23
            klasa 1d - Technikum Hotelarstwa i Architektury Krajobrazu - pracownia nr 10
            klasa 2a - Liceum Ogólnokształcące - pracownia nr 13
            klasa 2c - Technikum Logistyczne i Ekonomiczne - pracownia nr 3
            klasa 3d -Technikum Logistyczne - pracownia nr 4
            klasa 4a - Liceum Ogólnokształcące - pracownia nr 8
            klasa 4c - Technikum Ekonomiczne i Architektury Krajobrazu - pracownia nr 16a
            klasa 4d - Technikum Logistyczne - pracownia nr 6
            klasa 4e - Technikum Ekonomiczne i Hotelarstwa - pracownia nr ek1
            Serdecznie zapraszamy.

• Wojewódzki tenis stołowy

• Uczennica naszej szkoły Wiktoria Poloczek zajęła V miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt.

• Sukces

• Dn. 06.02.2023r. uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej chłopców. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Szymon Skowronek - zdobywca 14 bramek.

• Otwarcie wirtualnej strzelnicy

• Dn. 30.01.2023r. uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcacego  - klasy mundurowej na uroczystym otwarciu wirtualnej strzelnicy z udziałem Wiceministra Obrony Narodowej - pana Marcina Ociepy.
            W trakcie tej uroczystości pani Dyrektor podpisała porozumienie o współpracy z Burmistrzem Olesna  - panem Sylwestrem Lewickim.

• 49. miejsce w Polsce

• W 25. edycji Rankingu Techników w 2023r. Perspektywy przeanalizowały wyniki 1185 techników, spośród 1745 w Polsce.

Nasze Technikum zajęło
            4 miejsce w województwie i 49 w kraju!

Kryteria Rankingu Techników 2023 to:
            sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
            Klikaj

• Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Magdalena Kuzaj przeszła do etapu centralnego Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.  Etap ten odbędzie się w dniach 29 - 31.03.2023r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
            Dodać musimy, że w zawodach III stopnia wymagany jest od uczniów zakres oraz poziom wiedzy, umiejętności i kompetencji wynikających z podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.
            Składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki!