• Światowy Dzień Zespołu Downa

• W dn. 20.03.2023r. uczniowie klasy 3c Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Krajobrazu wzięli udział w warsztatach integracyjnych z udziałem uczestników WTZ w Oleśnie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

• Wojskowe Targi

• Dn. 17.03.2023r. uczniowie kl. 1a Liceum Ogólnokształcącego - klasy mundurowej uczestniczyli w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Brzegu. Targi te zorganizowane zostały przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.

• Srebrny indeks Akademii WSB

• W dniu 14 marca 2023 roku uczniowie naszego Technikum Logistycznego z klasy 4d - Agnieszka Czarnogórska, Sara Maleska, Natalia Ochmann, Alan Mikrut  uczestniczyli w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej, organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. W konkursie brało udział ponad 260 uczestników z całej Polski.
            aureatką konkursu została Natalia Ochmann - zdobywając 2 miejsce w kraju, uzyskała srebrny indeks Akademii WSB.

• Warsztaty "Negocjacje w logistyce"

• Dn. 14.03.2023r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Logistycznego wzięli udział w warsztatach "Negocjacje w logistyce". Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego.

• Finał Olimpiady Logistycznej

• Dn.10.03.2023r. cztery uczennice naszego Technikum Logistycznego: Weronika Bogatka, Sara Maleska, Agnieszka Czarnogórska i Natalia Ochmann wzięły udział w finale Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu w Poznaniu. W zawodach I stopnia wzięło udział: 5037 uczniów z 236 szkół w Polsce. Tylko 692 uczniów ze 149 szkół zakwalifikowało się do drugiego etapu. Natomiast w finale wzięło udział już tylko 57 uczniów (8,5%), w tym cztery nasze uczennice. Jesteśmy z nich bardzo dumni i czekamy na wyniki.

• Wojskowe Targi Służby i Pracy

• Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu i w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. Zapraszamy!
            Informacja - zobacz

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• O czym warto pamiętać!
            W Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy
            nasza szkoła na I miejscu w powiecie oleskim od 2012 roku

Wyniki naszego Rankingu w poszczególnych latach:
            W 2023r. zajęliśmy 49 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2022r. zajęliśmy 33 miejsce w kraju, 3 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2020r. zajęliśmy 49 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2019r. zajęliśmy  144 miejsce w kraju, w 7 województwie i 1 w powiecie oleskim (srebrna tarcza)
            W 2018 roku zajęliśmy 99 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2017 roku zajęliśmy 121 miejsce w kraju, 7 w województwie i 1 w powiecie oleskim (srebrna tarcza)
            W 2016 roku zajęliśmy 68 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2015 roku zajęliśmy 60 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2014 roku zajęliśmy 60 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2013 roku zajęliśmy 35 miejsce w kraju, 3 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            W 2012 roku zajęliśmy 59 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
            ......na ok. 1745 szkół tego typu w Polsce.

• Przyszłość w Służbach Więziennych

• Dn. 03.03.2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych z przedstawicielami Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości SWWS z Warszawy. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną publicznej uczelni służb państwowych, która kształci w dziedzinie nauk społecznych, w zakresie nauk o prawie, nauk o bezpieczeństwie, nauk socjologicznych, pedagogiki i psychologii. Wszystkim absolwentom studiów uczelnia gwarantuje zatrudnienie w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej na terenie całej Polski.

• Wycieczka do firmy ORAS

• W dniu 01.03.2023r. uczniowie klasy 1c Technikum Logistycznego odwiedzili firmę ORAS. Uczniowie poznali procesy logistyczne realizowane w przedsiębiorstwie oraz zapoznali się z procesami produkcyjnymi armatury sanitarnej. Bardzo dziękujemy firmie za miłe i fachowe przyjęcie naszych uczniów. Mamy poczucie bardzo dobrze wykorzystanego czasu.

• Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

• Dn. 08.02.2023r. uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, którego celem było przekazanie istotnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

• Wywiadówki

• Dn. 08.02.2023r. o godz. 16.00 w naszej szkole odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami w następujących pracowniach:
            klasa 1a - Liceum Ogólnokształcące - pracownai nr 17
            klasa 1c - Technikum Ekonomiczne i Logistyczne - pracownia nr 23