• Wycieczka dla uczniów Technikum

     • W dniach 15-17.111.2022r. uczniowie naszego Technikum uczestniczyli w wycieczce do Kielc w ramach programu „Poznaj Polskę”. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzili Muzeum Mikołaja Reja – ojca literatury polskiej – w Nagłowicach. Następnie mieli okazję zapoznać się z historią Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie oraz zwiedzić kaplicę błogosławionego Wincentego Kadłubka. Kolejnym miejscem wycieczki była niezwykła pod względem geologicznym „Jaskinia Raj”, która zachwyca bogactwem formacji naciekowych. Dodatkowo uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie do przełomu XIII/XIV, wędrując po ruinach Zamku Królewskiego w Chęcinach.
      Podczas drugiego dnia uczniowie zapoznali się z eksponatami i multimedialną wystawą w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi. Następnie puszczą jodłową weszli na teren Świętego Krzyża – pobenedyktyński zespół klasztorny, gdzie przechowywane są Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Dzień zakończyli zwiedzaniem Kielc.
      W ostatnim dniu wycieczki w godzinach porannych zmierzyli się z podejściem na Łysicę, mając okazję zachwycić się pięknem przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a także obejrzeć charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich rumowiska skalne – tzw. gołoborza. W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki wybrali się do Zagnańska, aby zobaczyć najstarszy dąb w Polsce – „Dąb Bartek”. Następnie odwiedzili Oblęgorek, gdzie zapoznali się z losami pałacu autora trylogii Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem oraz piękną aleją lipową.

     • Akcja "Światowy Dzień Bez Tytoniu"

     • Dn. 17.11.2022r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Światowy Dzień Bez Tytoniu" z udziałem przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oleśnie.

     • Wycieczka z programu "Poznaj Polskę"

     • W dn. 14-16.11.2022r. dla uczniów naszego II Liceum Ogólnokształcacego - klas mundurowych odbyła się wycieczka z programu "Poznaj Polskę". Uczniowie zwiedzili ciekawe miejsca na terenie województwa dolnośląskiego: ZOO we Wrocławiu, Halę Stulecia we Wrocławiu, Stadion Miejski we Wrocławiu i Wrocławski Stary Rynek, Kościół Pokoju w Świdnicy, Kompleks Riese w Walimiu, Ogrody Świateł w  Zamku Książ, Zamek Grodno, Twierdzę Donjon w Srebrnej Górze.

     • Uroczystość ślubowania

     • Dn. 10.11.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego w ZSEiO w Oleśnie. W uroczystościach przed pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich udział wzięli: Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Kurator Oświaty, Starosta Oleski, Burmistrz Olesna, przedstawiciele organu prowadzącego, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego, rodzice, nauczyciele i uczniowie ZSEIO.

     • Sukces w tenisie stołowym

     • Uczennica naszej szkoły Wiktoria Poloczek zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt Licealiada 2022/2023.
      Dodatkowo grupa dziewcząt, która brała udział w tych mistrzostwach,  zajęła ogólnie I miejsce.
      Nasze gratulacje!

     • Konkurs Halloween

     • Dn.04.11.2022r. w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawsze dekoracje halloweenowe pracowni szkolnych.
      Jury wytypowało 3 najlepsze miejsca i jedno wyróżnienie:
      I miejsce - klasa 2a - 75 pkt
      II miejsce - klasa 4c - 73 pkt
      III miejsce - klasa 4e - 58 pkt
      Wyróżnienie - klasa 1a - 54 pkt
      Nasze gratulacje!

     • 10 listopada - ograniczenie ruchu

     • Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie informuje, że w dniu 10 listopada 2022r. w godzinach 11.15 – 13.40 nastąpi  ograniczenie ruchu na skrzyżowaniu ulic: Dworcowa, Pieloka, Powstańców Śląskich ze względu na organizowaną imprezę pt. „Uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie”.
      Za utrudnienia przepraszamy.

     • Uroczystość 10 listopada 2022r.

     • Dn. 10.11.2022r. o godz. 11.30  odbędą się obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie.

      Program uroczystości:

      część I – Patriotyczna 
      11.30   Wprowadzenie Kompanii Honorowej oraz Pocztów Sztandarowych.
      11.40   Odśpiewanie Hymnu Państwowego.
      11.45   Wystąpienie Dyrektora ZSEiO w Oleśnie oraz zaproszonych gości.
      12.00   Niepodległościowy Apel Pamięci.
      12.10   Złożenie okolicznościowych wiązanek pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich.
      12.20   Akt ślubowania uczniów kl. I Liceum Ogólnokształcącego.
      12.30   Odprowadzenie Wojskowej Asysty Honorowej.
      część II – Okolicznościowa
      12.35   Montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
      12.50   Defilada w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

      część III – Na boisku szkolnym ZSEiO w Oleśnie
      13.00   Pokaz musztry przygotowany przez uczniów kl. I LO.
      13.15   Pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów kl. II LO.
      13.30   Zakończenie uroczystości.

     • Egzamin maturalny 2023r.

     • Zachęcamy uczniów, a min.  tegorocznych maturzystów o zapoznanie się z:
      a) informatorami o egzaminie maturalnym zawierającymi przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami oraz aneksami do informatorów zawierającymi wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023 oraz informacjami o treści informatorów, które nie obowiązują na egzaminie w 2023 r.
      b) komunikatami w sprawie listy jawnych zadań w części ustnej egzaminu z języka polskiego, języków mniejszości narodowych, języka łemkowskiego i języka kaszubskiego, wraz z aneksami obowiązującymi w 2023 r.
      c) przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi,
      d) arkuszami diagnostycznymi z września 2022 r. (język polski, matematyka i języki obce nowożytne na poziomie podstawowym)
      e) materiałami dodatkowymi dotyczącymi egzaminu z języka polskiego, tj.
      - zbiorze materiałów – dla uczniów i nauczycieli – dotyczących już 12, a docelowo (do końca grudnia br.) 15 zagadnień związanych z częścią ustną oraz częścią pisemną egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
      – zbiorze przykładowych niejawnych zadań do części ustnej egzaminu z języka polskiego wraz z przykładowymi realizacjami oraz komentarzami,
      – przykładowymi nagraniami egzaminu ustnego z języka polskiego,
      – filmami, scenariuszami i prezentacjami – dotyczącymi egzaminu maturalnego w Formule 2015 z języka polskiego, które można wykorzystać również do przygotowania do egzaminu maturalnego w Formule 2023,
      f) zbiorami zadań z matematyki na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym,
      g) materiałami dodatkowymi dotyczącymi egzaminu maturalnego z biologii, tj.
      – elementami analizy statystycznej w biologii,
      – filmami, scenariuszami i prezentacjami – dotyczącymi egzaminu maturalnego w Formule 2015 z biologii, które można wykorzystać również do przygotowania do egzaminu maturalnego w Formule 2023,
      h) materiałami dodatkowymi dotyczącymi egzaminu maturalnego z chemii, tj.
      – opracowaniami dotyczącymi elektrochemii, 
      – filmami, scenariuszami i prezentacjami – dotyczącymi egzaminu maturalnego w Formule 2015 z chemii, które można wykorzystać również do przygotowania do egzaminu maturalnego w Formule 2023,
      i) materiałami dotyczącymi interpretacji danych statystycznych w zadaniach egzaminacyjnych z geografii.

      Oto 
      link do ww. materiałów, na których można znaleźć nie tylko informacje dotyczące egzaminu w Formule 2023, ale również wzory wszystkich formularzy, które mogą okazać się przydatne w procesie przystępowania do egzaminu maturalnegoZobacz...

      Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu maturalnego dostępne są
       na stronie internetowej CKE Zobacz...

      ,

     • Wycieczka "Poznaj Polskę"

     • W dniach 24-26.10.2022r. uczniowie klas 4c i 4e Technikum brali udział w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Twierdzy Kłodzkiej. Młodzież przeszła słynnymi minerskimi tunelami, a w części górnej twierdzy podziwiała piękną panoramę miasta. Wraz z przewodnikiem młodzież oglądała najciekawsze miejsca Kłodzka. Kolejnym punktem wycieczki były Błędne Skały -usytułowane w Narodowym Parku Gór Stołowych. W drodze do Stronia Śląskiego – miejsca noclegu, uczniowie zwiedzili Bazylikę w Wambierzycach. W drugim dniu z samego rana grupa udała  się do Kletna zwiedzać Jaskinię Niedźwiedzią.  Następnie szlakiem z przewodnikiem przeszli do schroniska pod Śnieżnikiem. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. W ostatnim dniu po śniadaniu młodzież wyjechała do Kamienia Ząbkowickiego, gdzie zwiedziła Pałac Marianny Orańskiej – perła architektury Dolnego Śląska. Następnie autokarem udała się do Złotego Stoku. Młodzież świetnie bawiła się w Średniowiecznej Osadzie Górniczej. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Kopalni Złota w Złotym Stoku.

     • Umowa podpisana

     • Dn. 20.10.2022r. podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie, a Uniwersytetem Opolskim.
      Umowa przewiduje m.in. nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie transferu technologii, udoskonalenia procesu kształcenia, organizacji praktyk, staży dla studentów UO w placówce w Oleśnie, organizacji konferencji, warsztatów, szkoleń, wykładów z udziałem młodzieży ZSEiO. 
      Szczegóły na stronie: zobacz...

     • Warsztaty motywacyjne

     • W dniu 24 października 2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty motywacyjne prowadzone przez  panią Monikę Wiechę i panią Annę Mońkę-Kabatę, psychologów z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oleśnie. W warsztatach uczestniczyły klasy 2a, 3a, 3d i 4a.

     • 8 Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów

     • W poniedziałek uczniowie klasy 1D wraz z opiekunami Panem Markiem Dolikiem, Panem Damianem Sową oraz Panią Anetą  Antkowiak zasilili licznik kroków Fundacji Pomocy Dzieciom KOLOROWY ŚWIAT, która w październiku przeprowadza już 8 Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów .
      W marszu Nordic Walking wzięło udział 27 uczniów i 3 opiekunów, wspólnie przechodząc 189 km. 
      Ekspresowy instruktaż prawidłowej techniki Nordic Walking przeprowadziła dla nas Pani Magdalena Opołka - instruktor Nordic Walking.   
      Marsz ten był pewnego rodzaju symbolem i okazaniem solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym, które bardzo często mają problemy z poruszaniem się. 

    • #17milionów
     • #17milionów

     • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, przez cały październik trwa Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów, której celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa oraz zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
      Zachęcamy więc wszystkich do udziału w wyzwaniu. Wspólnie od 1 do 31 października postaramy się pokonać 17 milionów metrów. Do wyzwania może przyłączyć się każdy. Wystarczy pobiec, przejść lub przejechać na rowerze dowolny dystans i dodać go do założonego w aplikacji STRAVA wyzwania sportowego #17milionówMetrów.
      Więcej szczegółów po kliknięciu w link zobacz

       

     • Akademia

     • W dn. 13.10.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Wykształcenie to dobro,
      którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 
      życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły
      takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
      pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, 
      cierpliwości i wytrwałości,
      aby służba w szkolnej edukacji zrodziła wiele szlachetnych owoców.