• Ślubowanie uczniów klasy mundurowej

• Dn. 08.11.2019r. przy Pomniku Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich odbędą się „Obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości” oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego zorganizowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie.Program obchodów:11.00 wprowadzenie Kompanii Honorowej oraz Pocztów Sztandarowych11.10 Odśpiewanie Hymnu Państwowego11.15 Wystąpienie Dyrektora Szkoły i zaproszonych gości11.30 Niepodległościowy Apel Pamięci11.40 Złożenie kwiatów przy pomniku11.45 Odprowadzenie Sztandaru Jednostki Wojskowej11.50 Montaż słowno – muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości12.10 Akt ślubowania uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego12.20 Odprowadzenie Sztandaru Szkoły12.30 Pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy pierwszej12.40 Pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów klasy drugiej12.50 Zakończenie uroczystości.

• Kurs Carvingu

• W naszej szkole odbyły się warsztaty - kurs z carvingu dla uczniów Technikum Hotelarstwa i dla zainteresowanych :).Zajęcia w naszej szkole poprowadził pan Grzegorz Gniech - aktualny Mistrz Polski i WiceMistrz Świata w Carvingu. Pan Grzegorz Gniech zdobywając największe i najbardziej prestiżowe tytuły z zakresu tajskiej sztuki rzeźbienia, w błyskawicznym tempie stał się jednym z przedstawicieli i pionierów tej sztuki w kraju.Kurs zorganizowano w ramach projektu unijnego.