• Wybierz Technikum Architektury Krajobrazu

     • W czasie zdalnego nauczania uczennice klasy Ic Technikum Architektury Krajobrazu Wiktoria Glomb i Dominika Bartyla zapraszają do naszej szkoły i proponują wybrać "NAJZDROWSZY KIERUNEK" w roku szkolnym 2021/2022.
      Film przygotowany tylko i wyłącznie przez uczennice...

     • Olimpiada online dla Logistyków

     • W dniu 05.03.2021r. odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. W zawodach drugiego stopnia wzięło udział trzynastu uczniów z naszej szkoły: Alan Mikrut, Gerhard Sklorz, Aleksandra Czarnecka, Julia Osiewacz, Ewelina Seget, Witold Jachymski, Aleksandra Wulczyńska, Paulina Gędek, Karolina Respondek, Katarzyna Zaklińska, Andżelika Chudzik, Patryk Duda, Emilia Palińska. Finał odbył się w formie zdalnej przez platformę Microsoft Teams. 
      Trzymamy mocno kciuki i czekamy na wyniki.

     • Salon MATURZYSTY

     • Maturzystko, Maturzysto!
      Jak to jest na studiach w czasie pandemii? Jak wirtualnie zdaje się egzaminy?
      Masz w sobie potencjał humanistyczny czy biznesowy? Czy filologie obce, prawo, psychologia, dziennikarstwo, zarządzanie to kierunki dla Ciebie?

      To tylko niektóre z pytań towarzyszących maturzyście, które omówimy 6 marca na wirtualnym spotkaniu
      z maturą i studiami. Możesz liczyć na wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych (6 marca: historia i WOS).

      Skupić chcemy się jednak na studiach, które w tym roku szczególnie trudno wybrać. Panoramiczny "objazd" po całej akademickiej Polsce pozwoli nam poznać ogromny wachlarz kierunków humanistycznych, społecznych
      i ekonomicznych. Poszukamy odpowiedzi na wiele naturalnych pytań towarzyszących czekającemu Cię wyborowi:

      Jak ułożyć sobie przyszłość studiując na uniwersytecie i nie zostać "gapą" w świecie biznesu? 
      "Nauczyciel z Polski" - czy to Ty za 4 lata, a jeśli tak, to jak być liderem dla innych?
      "Między Excelem a czerwonymi szelkami", czyli dokąd mogą prowadzić studia ekonomiczne.
      To tylko część tematów, które obgadamy z udziałem świetnych młodych wykładowców i dzisiejszych studentów, ale także absolwentów, którzy doszli daleeeeko - czasem dzięki swoim studiom, a czasem... zupełnie pod prąd. Bo tak też bywa.
      Jeśli rozważasz studia uniwersyteckie - bądź z nami w najbliższą sobotę!
      Zapraszamy od 10.00 do 15.00.

      Sprawdź i zarejestruj się bezpłatnie: www.salon.perspektywy.pl

     • Finał dla uczniów naszej szkoły

     • Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły dostali się do finału X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu: „Liga młodych Logistyków” organizowanego przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG, działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest to konkurs drużynowy. Drużyny musiały zaproponować i opisać komercyjną  inwestycję, która może zostać zrealizowana w obliczu rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku. W finałowym etapie zmierzy się dziesięć drużyn trzyosobowych z całej Polski, w tym nasza  w składzie: Andżelika Chudzik, Karol Czernia, Aleksandra Wulczyńska.
      Chcieliśmy nadmienić, że  w poprzednich latach również znaleźliśmy się w finale,  a w VIII edycji zajęliśmy trzecie miejsce. Finał konkursu odbędzie się  22 marca 2021.
      Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

     • Nauka zdalna i kreatywność

     • Uczniowie klasy IId Technikum Logistycznego w czasie nauki zdalnej wykazują się kreatywnością. W ramach zajęć o odpadach z przedmiotu Logistyka zaopatrzenia i produkcji  wykorzystali materiały przetworzone, pokazując działanie recyklingu.

     • Wyniki konkursu "Matematyka w hotelu"

     • Międzywojewódzki konkurs hotelarski dla uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa pt. „Matematyka w hotelu” odbył się 25 lutego br w formie on-line na platformie Testportal.
      W konkursie wzięło udział 357 uczniów z 10 szkół z woj. dolnośląskiego, warmińsko- mazurskiego, pomorskiego i opolskiego. W naszej szkole konkurs rozwiązywali wszyscy uczniowie Technikum Hotelarstwa.
      A oto najlepsze wyniki uczniów z naszej szkoły:
      miejsce 14  -  Lubosz Anita - klasa II e - wynik 90%  - czas rozwiązania 25:55
      miejsce 17 - Kościelna Sara - klasa II e  -wynik 90% - czas rozwiązania 31:46
      miejsce 18 - Bensz Daria - klasa III c - wynik 90% -  czas rozwiązania 34:50
      miejsce 21 - Kalinich Wanessa - klasa II e - wyniki 90% - czas rozwiązania 35:26

      Nasze gratulacje!

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     •  Pełnych ciepła, spokoju i radości 
      Świąt Bożego Narodzenia
      oraz pomyślności, pogody ducha i zdrowia 
      w Nowym 2021 Roku 
      życzą nauczyciele,
      pracownicy i uczniowie ZSEIO w Oleśnie

    • Spotkanie on-line dla Logistyków
     • Spotkanie on-line dla Logistyków

     • W dniu 17.12.2020 odbyło się spotkanie uczniów klasy IIId Technikum Logistycznego z przedstawicielem Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu z Wrocławia.
      Spotkanie odbyło się on-line z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams. Uczniowie bardzo dokladnie zapoznali się z kierunkami kształcenia na uczelni oraz wzięli udział w małym quizie. Kilku uczniów wygrało drobne upominki, które zostaną wysłane do nich pocztą.

    • Dzień Praw Człowieka
     • Dzień Praw Człowieka

     • Dzień Praw Człowieka, ang. Human Rights Day – święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku.
      Dzień ten poświęcony jest orędownikom praw człowieka na całym świecie, którzy dążą do zapewnienia ochrony własnych praw oraz praw innych i wkładają wiele wysiłku w działania zapewniające przestrzeganie ich na co dzień. Wielu z nich jest za to prześladowanych, pozbawianych pracy czy niesłusznie więzionych. Obchody międzynarodowego Dnia są okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć.

    • Bezdotykowo jest czadowo
     • Bezdotykowo jest czadowo

     • Uczennice klasy Ic Technikum Ekonomicznego Maria Helios, Zofia Świerczyńska, Martyna Wolna zespołowo zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie  „BEZDOTYKOWO JEST CZADOWO”.
      Konkurs polegał na przedstawieniu najbardziej oryginalnego sposobu na bezdotykowe, czyli bezpieczne, powitanie lub pożegnanie w czasie pandemii COVID-19 za pomocą samodzielnie nakręconego materiału filmowego.
      Opiekunem grupy była pani Magdalena Koloch.

      Więcej: www.opolskie.pl
      Nasze gratulacje!

    • Światowy Dzień Aids
     • Światowy Dzień Aids

     • 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Aids, który  został ustanowiony 1 grudnia 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.
      Co roku w tym dniu świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie.
       2020 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane przez UNAIDS, Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS na świecie, brzmi: Globalna solidarność, wspólna odpowiedzialność (Global solidarity, shared responsibility).

    • Sukces on-line!
     • Sukces on-line!

     • Uczennice klasy Ic Technikum Ekonomicznego: Weronika Kubosz, Nikola Stasiak, Martyna Wolna

      awansowały do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge.

      Nasze gratulacje!