• Pożegnanie Absolwentów

• Dn. 28.04.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pożegnania Absolwentów klas maturalnych, którą przygotowali uczniowie kl. 3a.

• Wycieczka Poznań

• W dn. 24-25.04.2023r. uczniowie naszego Technikum Logistycznego na wycieczce w Poznaniu.
            W trakcie wycieczki zapoznali się z  infrastrukturą logistyczną w zakładach Volkswagen i Centrum Rozdzielczym Poczty Polskiej oraz  z nowymi technologiami stosowanymi w magazynowaniu w firmie Promag.

• II miejsce

• Dn. 25.04.2023r. uczennice klasy 1c - Kinga Gońda, Zuzanna Przybylska zajęły 2 miejsce w VII edycji Powiatowego Konkursu  Wiedzy o Rynku Pracy zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Oleśnie.

• Warsztaty z pierwszej pomocy

• Dn. 25.04.2023r. w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klasy pierwszej Liceum i Technikum. Akcje przeprowadzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Olesna.

• Spotkanie z przedstawicielem Policji

• Dn. 24.04.2023r. uczniowie kl. 2a Liceum Ogólnokształcącego - klasy mundurowej wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Policji, które odbyło się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Oleśnie.

• Wywiadówka

• Dn. 26.04.2023r. w naszej szkole odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów klas Liceum i Technikum.

Serdecznie zapraszamy na godz. 16.00

• Finał i 2. miejsce

• W XXII edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Oleskim do finału zakwalifikowali się uczniowie naszego Technikum Logistycznego: Dawid Gajewski i Dawid Sklorz.
            Na podium finału, który odbył się dn. 20.04.2023r. znalazł się Dawid Sklorz, zajmując 2. miejsce.

• Ponownie sukces w logistyce!

• Uczniowie naszej szkoły dostali się do finału  II Opolskiej  Ligi Zawodowców. W tym finale uczniowie Technikum Logistycznego zajęli:
            2. miejsce Weronika Bogatka
            3. miejsce Joanna Wieczorek
            wyróżnienie otrzymał Dawid Spychalski.

• Biegi przełajowe

• Dn. 14.04.2023r. uczennice naszej szkoły brały udział w Finale Wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych - Dąbrowa 2023. Dziewczyny zajęły 9 miejsce.

• V miejsce w województwie

• Uczennice naszej szkoły Barbara Sieradzka i Wiktoria Poloczek zajęły 5 miejsce w Mistrzostwach Województwa  w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt.
            Nasze gratulacje

• Zostań żołnierzem

• Dn. 13.04.2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji z Opola. Spotkanie skierowane było do uczniów klas maturalnych, a min. do uczniów klasy mundurowej.

• Finalistka Olimpiady Umiejętności Hotelarskich

• W dn. 29 - 31.03.2023r. uczennica klasy czwartej naszego Technikum Hotelarstwa Magdalena Kuzaj brała udział w Olimpiadzie Umiejętności Hotelarskich w Warszawie i uzyskała tytuł finalistki.
            Patronat nad Olimpiadą Umiejętności Hotelarskich objęli: Minister Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.
            Nasze serdeczne gratulacje!

• Finalistki Olimpiady Logistycznej

• Dn. 31.03.2023r. w Poznaniu podczas uroczystej gali, cztery uczennice naszej szkoły: Weronika Bogatka, Sara Maleska, Natalia Ochmann i Agnieszka Czarnogórska odebrały dyplomy i nagrody za udział w finale XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział ponad 5000 uczniów z całej Polski.  Pierwszy etap olimpiady rozpoczął się już w październiku 2022 roku, kiedy to uczniowie z 236 szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań postawionych w teście on-line. Walka była bardzo wyrównana, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 692 uczniów.
            W zawodach II stopnia uczniowie 9 grudnia 2022r. musieli odpowiedzieć na jeszcze trudniejsze pytania w teście wielokrotnego wyboru. Z tym etapem poradziło sobie najlepiej 57 uczestników z całej Polski, którzy 10 marca br. stanęli do walki o zwycięstwo podczas finałowego etapu Olimpiady.

Tegoroczna gala podsumowująca olimpiadę była bardzo uroczystym i wzniosłym wydarzeniem, jej uczestnikami byli tegoroczni finaliści z opiekunami oraz przedstawiciele uczelni i sponsorów.
            Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Weronika Bogatka uzyskując 13 miejsce w Polsce.
            Bardzo cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy naszym uczennicom.

• Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
            Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.
            Wesołego Alleluja!
            Życzą Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja ZSEiO w Oleśnie

• Uczniowie naszego Technikum Logistycznego w składzie: Weronika Bogatka, Paulina Gędek i Łukasz Blozik zajęli I miejsce w finale XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Liga Młodych Logistyków" organizowanego przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG, działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W finale wzięło udział osiem drużyn z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów i dogrywki do finału. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali drużynowo test teoretyczny, w dogrywce do drugiego etapu wykonali projekt rozwiązań "Poka Yoke" w magazynie, który został wysoko oceniony przez jury  i nasza młodzież dostała się do ścisłego finału.
            Podczas finału nasi Mistrzowie zaprezentowali swoją pracę pt.: „Innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w magazynach dystrybucyjnych”. Jury było zachwycone wysokim poziomem prezentacji tematu oraz innowacyjnością pracy.
            Nasze serdeczne gratulacje!