• Finalistka Olimpiady Logistycznej

     • Dn. 14.03.2023r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu  we Wrocławiu odbył się stopień centralny  tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 141 uczestników z całej Polski. Naszą szkołę w reprezentowała Weronika Bogatka - uzyskując tytuł finalisty  Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przypomnijmy w I etapie Olimpiady  wzięli udział uczniowie ze 150 szkół z całej Polski, natomiast do stopnia okręgowego zakwalifikowało się  ok. 600 uczniów z całej Polski, w tym 6 z naszej szkoły. Gratulujemy Weronice i jesteśmy z niej dumni.

     • Dzień Otwarty Szkoły

     • Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych na 
      Dzień Otwarty Szkoły, 
      który odbędzie się dnia 
      29 marca 2023r. w godz. 9.00 - 14.00.  

      Zainteresowanych prosimy o pilne zgłoszenie swojego udziału na adres e-mail: ekonomikolesno@gmail.com (lub telefonicznie 34/358-20-68) z podaniem dokładnej godziny przybycia, ilości osób, telefonu kontaktowego.
      Na zgłoszenia czekamy do 24.03.2023r. do godz. 15.00.

      Propozycja naszych lekcji pokazowych:
      1. Pokaz sztuk walki - klasa mundurowa II Liceum Ogólnokształcącego.
      2. Warsztaty "Architektura na TAK"  - Technikum Architektury Krajobrazu.
      3. Warsztaty "Z ekonomią w przyszłość" - Technikum Ekonomiczne.
      4. Warsztaty "Quiz logistyka" - Technikum Logistyczne.
      5. Warsztaty "Hotelarz, kelner, barman" - Technikum Hotelarstwa.
      6. "Internat - nasz drugi dom" - jedyny internat w powiecie oleskim.

     • Kursy kelnerskie

     • W dn. 22.03.2023r. i 23.03.2023r. dla uczniów klasy pierwszej naszego Technikum Hotelarstwa oraz dla zainteresowanych uczniów naszej szkoły odbyły się kursy kelnerskie "Profesjonalna obsługa gości". Zajęcia przeprowadził pan Jan Jakimowicz - kelner z Pasją, sommelier i certyfikowany Trener w standardzie VCC. Zdobywca doświadczenia nie tylko w Holandii, ale i w Polsce. Wielokrotnie wyróżniony w konkursach kelnerskich i w przewodniku Gault & Millau 2018. Laureat Plebiscytów: KELNER ROKU 2017, CZŁOWIEK ROKU w Kategorii Biznes - wyróżniony i nagrodzony za promowanie biznesu kelnerskiego oraz propagowanie zawodu kelnera wśród młodzieży.  Dwukrotny Juror podczas Mistrzostw Polski Młodych Kelnerów w Siedlcach w 2017 i 2018 roku.  REKORDZISTA POLSKI w utrzymaniu jak największej ilości kieliszków do wina w jednej dłoni.

      Serdecznie podziękowania kierujemy do pana Jana Jakimowicza dziękując za bardzo ciekawe  i profesjonalnie przeprowadzone warsztaty. Dzięki tym zajęciom nasza młodzież zdobyła podstawowe umiejętności praktyczne w obsłudze gości, które na pewno wykorzysta w przyszłości. 

     • Dzień Logistyka

     • W dn. 17.03.2023r. uczniowie klasy 1c i 2c Technikum Logistycznego uczestniczyli w Dniu Logistyka na Politechnice Opolskiej. Brali udział w  warsztatach pt. "Nowoczesna kompletacja LUCA oraz Magazynowe LEGO".

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • W dn. 20.03.2023r. uczniowie klasy 3c Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Krajobrazu wzięli udział w warsztatach integracyjnych z udziałem uczestników WTZ w Oleśnie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

     • Wojskowe Targi

     • Dn. 17.03.2023r. uczniowie kl. 1a Liceum Ogólnokształcącego - klasy mundurowej uczestniczyli w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Brzegu. Targi te zorganizowane zostały przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.

     • Srebrny indeks Akademii WSB

     • W dniu 14 marca 2023 roku uczniowie naszego Technikum Logistycznego z klasy 4d - Agnieszka Czarnogórska, Sara Maleska, Natalia Ochmann, Alan Mikrut  uczestniczyli w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej, organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. W konkursie brało udział ponad 260 uczestników z całej Polski.
      aureatką konkursu została Natalia Ochmann - zdobywając 2 miejsce w kraju, uzyskała srebrny indeks Akademii WSB.

     • Warsztaty "Negocjacje w logistyce"

     • Dn. 14.03.2023r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Logistycznego wzięli udział w warsztatach "Negocjacje w logistyce". Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego.

     • Finał Olimpiady Logistycznej

     • Dn.10.03.2023r. cztery uczennice naszego Technikum Logistycznego: Weronika Bogatka, Sara Maleska, Agnieszka Czarnogórska i Natalia Ochmann wzięły udział w finale Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu w Poznaniu. W zawodach I stopnia wzięło udział: 5037 uczniów z 236 szkół w Polsce. Tylko 692 uczniów ze 149 szkół zakwalifikowało się do drugiego etapu. Natomiast w finale wzięło udział już tylko 57 uczniów (8,5%), w tym cztery nasze uczennice. Jesteśmy z nich bardzo dumni i czekamy na wyniki.

     • Wojskowe Targi Służby i Pracy

     • Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu i w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. Zapraszamy! 
      Informacja - zobacz

     • Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

     • O czym warto pamiętać! 
      W Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy
      nasza szkoła na I miejscu w powiecie oleskim od 2012 roku
      ​​​​​​​

      Wyniki naszego Rankingu w poszczególnych latach:
      W 2023r. zajęliśmy 49 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2022r. zajęliśmy 33 miejsce w kraju, 3 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2020r. zajęliśmy 49 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2019r. zajęliśmy  144 miejsce w kraju, w 7 województwie i 1 w powiecie oleskim (srebrna tarcza)
      W 2018 roku zajęliśmy 99 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2017 roku zajęliśmy 121 miejsce w kraju, 7 w województwie i 1 w powiecie oleskim (srebrna tarcza)
      W 2016 roku zajęliśmy 68 miejsce w kraju, 5 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2015 roku zajęliśmy 60 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2014 roku zajęliśmy 60 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2013 roku zajęliśmy 35 miejsce w kraju, 3 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      W 2012 roku zajęliśmy 59 miejsce w kraju, 4 w województwie i 1 w powiecie oleskim (złota tarcza)
      ......na ok. 1745 szkół tego typu w Polsce.

     • Przyszłość w Służbach Więziennych

     • Dn. 03.03.2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych z przedstawicielami Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości SWWS z Warszawy. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną publicznej uczelni służb państwowych, która kształci w dziedzinie nauk społecznych, w zakresie nauk o prawie, nauk o bezpieczeństwie, nauk socjologicznych, pedagogiki i psychologii. Wszystkim absolwentom studiów uczelnia gwarantuje zatrudnienie w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej na terenie całej Polski.

     • Wycieczka do firmy ORAS

     • W dniu 01.03.2023r. uczniowie klasy 1c Technikum Logistycznego odwiedzili firmę ORAS. Uczniowie poznali procesy logistyczne realizowane w przedsiębiorstwie oraz zapoznali się z procesami produkcyjnymi armatury sanitarnej. Bardzo dziękujemy firmie za miłe i fachowe przyjęcie naszych uczniów. Mamy poczucie bardzo dobrze wykorzystanego czasu.