• Życzenia świąteczne

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam,
            abyście nie zatracili tego, co w Święta najważniejsze:
            Wiary, która odmieni nasze serca,
            Nadziei, że Jutro będzie lepsze,
            Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu
            i zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.
            Natomiast nadchodzący Nowy 2023 Rok
            niech obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Wesołych Świąt !

• II Ogólnopolski Konkurs Logistyczny

• Uczniowie klasy IVd Technikum Logistycznego brali udział w II Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym, organizowanym przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej.
            Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
            Weronika Bogatka, Agnieszka Czarnogórska, Wiktoria Flak, Aneta Galiczak, Sara Maleska, Natalia Ochmann, Joanna Wieczorek, Łukasz Blozik, Patryk Dembowski.

• Olimpiada Logistyczna

• Dn. 13.12.2022r. odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowało 6. uczniów. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

• Składamy

• wyrazy najgłębszego żalu i współczucia Rodzinie oraz Bliskim.
            Z ogromnym żalem i smutkiem żegnamy Ś. P. Marię Olszak wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły.
            ... Spoczywaj w pokoju...
            Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy ZSEiO w Oleśnie

• Wyniki konkursu świątecznego

• Dn. 19.12.2022r. odbył się w naszej szkole konkurs świąteczny na napiękniejszy wystrój pracowni połączony z kreatywnością i z wyczuwalną Magią Świąt Bożonarodzeniowych.
            Oto wyniki konkursu:
            1 miejsce - klasa 3d
            2 miejsce - klasa 2a
            3 miejsce - klasa 3c

Nagrody będą wręczone w czwartek dn. 22.12.2022.r

• Atrakcje w Częstochowie

• Dn.16.12.2022r. klasa IVc Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Krajobrazu udała się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.  Na miejscu każdy uczeń i opiekun, uzbrojony w uśmiech na twarzy, zamienił buty na łyżwy i wkroczył na taflę lodowiska. Osoby, które pierwszy raz założyły łyżwy szybko pokonały swój strach i po kilku minutach pewnie pokonywały okrążenia lodowiska.  Wszyscy z uśmiechem na twarzy i bardzo zadowoleni wrócili bezpiecznie do Olesna.

• Wycieczka do Drezna

• Dn.15.12.2022r. uczniowie naszej szkoły na wycieczce w Dreźnie. Uczniowie zwiedzili: Pałac Zwinger, Kościół Marii Panny znajdujący się na drezdeńskim Neumarkt, skarbiec, zbrojownię, galerię i krypty Saxonów. Młodzież miała okazje zobaczyć w Dreźnie imponujący obraz ścienny „Orszak książęcy”,  liczący 101 m długości i składający się z 25 000 płytek wykonanych z porcelany miśnieńskiej. Dużą atrakcją wyjazdu był Jarmark Bożonarodzeniowy. Na koniec wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć Tarasy Brühla - promenadę spacerowo-widokową.

• Uroki zimy 2022

• Dn. 12.12.2022r. uczniowie klasy 1d Technikum Hotelarstwa i Technikum Architektury Krajobrazu na wycieczce w Częstochowie. Najciekawszą atrakcją były zabawy na częstochowskim lodowisku..i tutaj nie było końca z rewelacyjną jazdą na łyżwach.

• Mamy nowych Młodzieżowych Sędziów Sportowych

• W dn. 09.12.2022r. - 11.12.2022r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali na szkolenia do Pokrzywnej w ramach programu Kształcenia Animatorów Sportu Szkolnego.  Podczas tego szkolenia młodzież pracowała z sędziami związkowymi, którzy zweryfikowali wiedzę uczestników i przeprowadzili końcowe egzaminy: teoretyczne i praktyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne koszulki Młodzieżowego Sędziego i legitymacje poświadczające ich umiejętności.

• Pokaz broni i sprzętu wojskowego

• Uczniowei klasy 1, 2 i 3 naszego Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w pokazie broni i sprzętu wojskowego przygotowanego przez pana Krzysztofa Birelta. Militaria to pasja naszego gościa, który podzielił się z uczniami klas mundurowych swoją wiedzą i doświadczeniem.