• Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

     • W dn. 23.11.2022r. w Auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Z naszej szkoły zostały wyróżnione trzy uczennice:
      Joanna Wieczorek - Technikum Logistyczne 4-letnie
      Wiktoria Poloczek - Technikum Ekonomiczne 5-letnie
      Natalia Wurszt - II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnie
      Nasze gratulacje!

     • Wywiadówka

     • W dn. 23.11.2022r. o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów klas Liceum i Technikum w następujących pracowniach:
      1a - pracownia nr 17
      1c - pracownia nr 23
      1d - pracownia nr 10
      2a - pracownia nr 2
      2c - pracownia nr 3
      3a - pracownia nr 7
      3c  -pracownia nr 16b
      3d - pracownia nr 4
      4a - pracownia nr 8
      4c - pracownia nr 16a
      4d - pracownia nr 6
      4e - pracownia nr ek1

     • Gratulacje

     • Z okazji organizacji obchodów Święta Niepodległości w Oleśnie oraz uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych organizowanych od 13 lat przez naszą szkołę przed pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich pani Dyrektor otrzymała listy gratulacyjne i podziękowania.
       

     • Wycieczka dla uczniów Technikum

     • W dniach 15-17.111.2022r. uczniowie naszego Technikum uczestniczyli w wycieczce do Kielc w ramach programu „Poznaj Polskę”. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzili Muzeum Mikołaja Reja – ojca literatury polskiej – w Nagłowicach. Następnie mieli okazję zapoznać się z historią Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie oraz zwiedzić kaplicę błogosławionego Wincentego Kadłubka. Kolejnym miejscem wycieczki była niezwykła pod względem geologicznym „Jaskinia Raj”, która zachwyca bogactwem formacji naciekowych. Dodatkowo uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie do przełomu XIII/XIV, wędrując po ruinach Zamku Królewskiego w Chęcinach.
      Podczas drugiego dnia uczniowie zapoznali się z eksponatami i multimedialną wystawą w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi. Następnie puszczą jodłową weszli na teren Świętego Krzyża – pobenedyktyński zespół klasztorny, gdzie przechowywane są Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Dzień zakończyli zwiedzaniem Kielc.
      W ostatnim dniu wycieczki w godzinach porannych zmierzyli się z podejściem na Łysicę, mając okazję zachwycić się pięknem przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a także obejrzeć charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich rumowiska skalne – tzw. gołoborza. W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki wybrali się do Zagnańska, aby zobaczyć najstarszy dąb w Polsce – „Dąb Bartek”. Następnie odwiedzili Oblęgorek, gdzie zapoznali się z losami pałacu autora trylogii Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem oraz piękną aleją lipową.

     • Akcja "Światowy Dzień Bez Tytoniu"

     • Dn. 17.11.2022r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Światowy Dzień Bez Tytoniu" z udziałem przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oleśnie.

     • Wycieczka z programu "Poznaj Polskę"

     • W dn. 14-16.11.2022r. dla uczniów naszego II Liceum Ogólnokształcacego - klas mundurowych odbyła się wycieczka z programu "Poznaj Polskę". Uczniowie zwiedzili ciekawe miejsca na terenie województwa dolnośląskiego: ZOO we Wrocławiu, Halę Stulecia we Wrocławiu, Stadion Miejski we Wrocławiu i Wrocławski Stary Rynek, Kościół Pokoju w Świdnicy, Kompleks Riese w Walimiu, Ogrody Świateł w  Zamku Książ, Zamek Grodno, Twierdzę Donjon w Srebrnej Górze.

     • Uroczystość ślubowania

     • Dn. 10.11.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego w ZSEiO w Oleśnie. W uroczystościach przed pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich udział wzięli: Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Kurator Oświaty, Starosta Oleski, Burmistrz Olesna, przedstawiciele organu prowadzącego, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego, rodzice, nauczyciele i uczniowie ZSEIO.

     • Sukces w tenisie stołowym

     • Uczennica naszej szkoły Wiktoria Poloczek zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt Licealiada 2022/2023.
      Dodatkowo grupa dziewcząt, która brała udział w tych mistrzostwach,  zajęła ogólnie I miejsce.
      Nasze gratulacje!

     • Konkurs Halloween

     • Dn.04.11.2022r. w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawsze dekoracje halloweenowe pracowni szkolnych.
      Jury wytypowało 3 najlepsze miejsca i jedno wyróżnienie:
      I miejsce - klasa 2a - 75 pkt
      II miejsce - klasa 4c - 73 pkt
      III miejsce - klasa 4e - 58 pkt
      Wyróżnienie - klasa 1a - 54 pkt
      Nasze gratulacje!

     • 10 listopada - ograniczenie ruchu

     • Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie informuje, że w dniu 10 listopada 2022r. w godzinach 11.15 – 13.40 nastąpi  ograniczenie ruchu na skrzyżowaniu ulic: Dworcowa, Pieloka, Powstańców Śląskich ze względu na organizowaną imprezę pt. „Uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie”.
      Za utrudnienia przepraszamy.

     • Uroczystość 10 listopada 2022r.

     • Dn. 10.11.2022r. o godz. 11.30  odbędą się obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie.

      Program uroczystości:

      część I – Patriotyczna 
      11.30   Wprowadzenie Kompanii Honorowej oraz Pocztów Sztandarowych.
      11.40   Odśpiewanie Hymnu Państwowego.
      11.45   Wystąpienie Dyrektora ZSEiO w Oleśnie oraz zaproszonych gości.
      12.00   Niepodległościowy Apel Pamięci.
      12.10   Złożenie okolicznościowych wiązanek pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich.
      12.20   Akt ślubowania uczniów kl. I Liceum Ogólnokształcącego.
      12.30   Odprowadzenie Wojskowej Asysty Honorowej.
      część II – Okolicznościowa
      12.35   Montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
      12.50   Defilada w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

      część III – Na boisku szkolnym ZSEiO w Oleśnie
      13.00   Pokaz musztry przygotowany przez uczniów kl. I LO.
      13.15   Pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów kl. II LO.
      13.30   Zakończenie uroczystości.

     • Egzamin maturalny 2023r.

     • Zachęcamy uczniów, a min.  tegorocznych maturzystów o zapoznanie się z:
      a) informatorami o egzaminie maturalnym zawierającymi przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami oraz aneksami do informatorów zawierającymi wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023 oraz informacjami o treści informatorów, które nie obowiązują na egzaminie w 2023 r.
      b) komunikatami w sprawie listy jawnych zadań w części ustnej egzaminu z języka polskiego, języków mniejszości narodowych, języka łemkowskiego i języka kaszubskiego, wraz z aneksami obowiązującymi w 2023 r.
      c) przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi,
      d) arkuszami diagnostycznymi z września 2022 r. (język polski, matematyka i języki obce nowożytne na poziomie podstawowym)
      e) materiałami dodatkowymi dotyczącymi egzaminu z języka polskiego, tj.
      - zbiorze materiałów – dla uczniów i nauczycieli – dotyczących już 12, a docelowo (do końca grudnia br.) 15 zagadnień związanych z częścią ustną oraz częścią pisemną egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
      – zbiorze przykładowych niejawnych zadań do części ustnej egzaminu z języka polskiego wraz z przykładowymi realizacjami oraz komentarzami,
      – przykładowymi nagraniami egzaminu ustnego z języka polskiego,
      – filmami, scenariuszami i prezentacjami – dotyczącymi egzaminu maturalnego w Formule 2015 z języka polskiego, które można wykorzystać również do przygotowania do egzaminu maturalnego w Formule 2023,
      f) zbiorami zadań z matematyki na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym,
      g) materiałami dodatkowymi dotyczącymi egzaminu maturalnego z biologii, tj.
      – elementami analizy statystycznej w biologii,
      – filmami, scenariuszami i prezentacjami – dotyczącymi egzaminu maturalnego w Formule 2015 z biologii, które można wykorzystać również do przygotowania do egzaminu maturalnego w Formule 2023,
      h) materiałami dodatkowymi dotyczącymi egzaminu maturalnego z chemii, tj.
      – opracowaniami dotyczącymi elektrochemii, 
      – filmami, scenariuszami i prezentacjami – dotyczącymi egzaminu maturalnego w Formule 2015 z chemii, które można wykorzystać również do przygotowania do egzaminu maturalnego w Formule 2023,
      i) materiałami dotyczącymi interpretacji danych statystycznych w zadaniach egzaminacyjnych z geografii.

      Oto 
      link do ww. materiałów, na których można znaleźć nie tylko informacje dotyczące egzaminu w Formule 2023, ale również wzory wszystkich formularzy, które mogą okazać się przydatne w procesie przystępowania do egzaminu maturalnegoZobacz...

      Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu maturalnego dostępne są
       na stronie internetowej CKE Zobacz...

      ,