• Wycieczka "Poznaj Polskę"

     • W dniach 24-26.10.2022r. uczniowie klas 4c i 4e Technikum brali udział w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Twierdzy Kłodzkiej. Młodzież przeszła słynnymi minerskimi tunelami, a w części górnej twierdzy podziwiała piękną panoramę miasta. Wraz z przewodnikiem młodzież oglądała najciekawsze miejsca Kłodzka. Kolejnym punktem wycieczki były Błędne Skały -usytułowane w Narodowym Parku Gór Stołowych. W drodze do Stronia Śląskiego – miejsca noclegu, uczniowie zwiedzili Bazylikę w Wambierzycach. W drugim dniu z samego rana grupa udała  się do Kletna zwiedzać Jaskinię Niedźwiedzią.  Następnie szlakiem z przewodnikiem przeszli do schroniska pod Śnieżnikiem. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. W ostatnim dniu po śniadaniu młodzież wyjechała do Kamienia Ząbkowickiego, gdzie zwiedziła Pałac Marianny Orańskiej – perła architektury Dolnego Śląska. Następnie autokarem udała się do Złotego Stoku. Młodzież świetnie bawiła się w Średniowiecznej Osadzie Górniczej. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Kopalni Złota w Złotym Stoku.

     • Umowa podpisana

     • Dn. 20.10.2022r. podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie, a Uniwersytetem Opolskim.
      Umowa przewiduje m.in. nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie transferu technologii, udoskonalenia procesu kształcenia, organizacji praktyk, staży dla studentów UO w placówce w Oleśnie, organizacji konferencji, warsztatów, szkoleń, wykładów z udziałem młodzieży ZSEiO. 
      Szczegóły na stronie: zobacz...

     • Warsztaty motywacyjne

     • W dniu 24 października 2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty motywacyjne prowadzone przez  panią Monikę Wiechę i panią Annę Mońkę-Kabatę, psychologów z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oleśnie. W warsztatach uczestniczyły klasy 2a, 3a, 3d i 4a.

     • 8 Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów

     • W poniedziałek uczniowie klasy 1D wraz z opiekunami Panem Markiem Dolikiem, Panem Damianem Sową oraz Panią Anetą  Antkowiak zasilili licznik kroków Fundacji Pomocy Dzieciom KOLOROWY ŚWIAT, która w październiku przeprowadza już 8 Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów .
      W marszu Nordic Walking wzięło udział 27 uczniów i 3 opiekunów, wspólnie przechodząc 189 km. 
      Ekspresowy instruktaż prawidłowej techniki Nordic Walking przeprowadziła dla nas Pani Magdalena Opołka - instruktor Nordic Walking.   
      Marsz ten był pewnego rodzaju symbolem i okazaniem solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym, które bardzo często mają problemy z poruszaniem się. 

    • #17milionów
     • #17milionów

     • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, przez cały październik trwa Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów, której celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa oraz zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
      Zachęcamy więc wszystkich do udziału w wyzwaniu. Wspólnie od 1 do 31 października postaramy się pokonać 17 milionów metrów. Do wyzwania może przyłączyć się każdy. Wystarczy pobiec, przejść lub przejechać na rowerze dowolny dystans i dodać go do założonego w aplikacji STRAVA wyzwania sportowego #17milionówMetrów.
      Więcej szczegółów po kliknięciu w link zobacz

       

     • Akademia

     • W dn. 13.10.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Wykształcenie to dobro,
      którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 
      życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły
      takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
      pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, 
      cierpliwości i wytrwałości,
      aby służba w szkolnej edukacji zrodziła wiele szlachetnych owoców.

     • Sport

     • Uczennice naszej szkoły zajęły 8 miejsce w finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych dziewcząt.

     • Dzień Bezpiecznego Komputera

     •  W dn. 12.10.2022r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera.

      Zapamiętaj najważniejsze zasady, które pomogą w ochronie przed zagrożeniami:

      1. Zawsze aktualizuj system i kluczowe oprogramowanie.
      2. Korzystaj z antywirusa i dbaj o to, by jego baza była aktualna.
      3. Zawsze sprawdzaj adres strony internetowej, na której się logujesz.
      4. Loguj się tylko z zaufanego urządzenia i w zaufanej sieci.
      5. Podawaj swoje dane tylko zaufanym witrynom (i tylko gdy jest to konieczne).
      6. Używaj mocnych haseł (z małymi i wielkimi literami, cyframi i znakami specjalnymi).
      7. Używaj różnych haseł na różnych stronach.
      8. Pamiętaj, aby się wylogować (nawet wtedy, gdy korzystasz ze swojego urządzenia).
      9. Nie otwieraj załączników z niepewnych wiadomości e-mail (najlepiej od razu je usuwaj).
      10. Nie pobieraj plików ze stron, których nie znasz (i tych, które wydają się podejrzane).
      11. Pamiętaj, że wszystko, co wrzucasz do sieci, w niej zostaje.
      12. Twórz kopie zapasowe.
      13. Nie zawieraj przez Internet znajomości, choćby wydawały się bardzo atrakcyjne.
      14. Rodzice powinni wiedzieć co robisz przy komputerze, z jakich stron korzystasz.
      15. Ograniczaj czas spędzony przed komputerem również z uwagi na szkodliwy wpływ na zdrowie.
     • Wycieczka do Muzeum w Łambinowicach

     • Dn. 11.10.2022r. uczniowie kl. 2a i 3a Liceum Ogólnokształcącego - klas mundurowych na wycieczce w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Głównym celem był udział w grze terenowej w ramach projektu " Wolność jest w nich. Powstańcy warszawscy 1944 - 2022".

     • Wycieczka do Zakopanego

     • W dniach 03.10 - 05.10.2022r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Zakopanego dla uczniów klasy 3c i 3d Technikum Logistycznego, Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Architektury Krajobrazu.
      Pierwszego dnia uczniowie skorzystali z atrakcji na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej, natomiast wieczorem mieli okazję pospacerować po słynnych zakopiańskich Krupówkach.
      Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Dolinę Chochołowską i zdobyli szczyt Grzesiek-  1653 m n.p.m.
      Ostatniego dnia mimo zmęczenia uczniowie weszli na Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m),  z którego mogli podziwiać panoramę Tatr.

       

     • Wycieczka po Ziemi Świętokrzyskiej

     • Dn. 04.10.2022r. odbyła się wycieczka dla uczniów naszej szkoły po Ziemi Świętokrzyskiej: Oblęgorek, Zagnańsk, Podzamcze, Chęciny.
      Uczniowie w trakcie wycieczki poznali walory turystyczno-krajoznawcze tych okolic, zobaczyli Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, zapoznali się z ciekawostkami interaktywnymi w Centrum Nauki Leonarda da Vinci oraz zwiedzili Zamek Królewski w Chęcinach.