• Nowy sprzęt

• Dn.18.05.2022r. nasza szkoła otrzymała kolejny sprzęt do pracowni kształcenia zawodowego w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”. Serdecznie podziękowania kierujemy do:
            pana Andrzeja Buły - Marszałka Województwa Opolskiego,
            pani Zuzanny Donath-Kasiury - Wicemarszałka Województwa Opolskiego,
            pani Moniki Jurek - Dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Opolu,
            pana Lesława Tomczaka - Dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
            oraz do wszystkich pracowników działających na rzecz projektu.

• Wycieczka do Gdańska

• W dniach 16-18.05.2022 uczniowie klasy IIc i IId brali udział w trzydniowej wycieczce do Gdańska realizowanego w ramach z projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”. W pierwszym dniu wycieczki młodzież zwiedziła Muzeum Poczty Polskiej i Muzeum Bursztynu, następnie udała się do Europejskiego Centrum Solidarności, w drugim dniu uczniowie odwiedzili statek muzeum "Sołdek” – Oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Muzeum II Wojny światowej. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Pole Bitwy na Westerplatte, miasto Gdańsk w zasięgu obwarowań XVII oraz MOLO w Sopocie.

• Złota Szkoła

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znajduje się w gronie szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP”.

• Opolska Liga Zawodowców

• Nagrody wręczone uczennicom naszego Technikum Logistycznego za udział w konkursie Opolska Liga Zawodowców.
            1. Weronika Bogatka - II miejsce
            2. Joanna Wieczorek - IV miejsce
            Nagrody w obecności pani dyrektor wręczył pan Ireneusz Podolak z RZPWE w Opolu.
            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
            I gratulujemy!

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

• Dn. 03.05.2022r. uczniowie naszej klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego z opiekunami wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Konstutucji 3 Maja.
            W pierwszej kolejności uczestniczyliśmy w mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała w Oleśnie. Następnie wszyscy udaliśmy się pod pomnik Lotników Polskich, gdzie min. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i harcerzy, złożyli kwiaty.

• Wojewódzkie Święto Kształcenia Zawodowego

• Dn. 29.04.2022r. uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły uczestniczyli w Wojewódzkim Święcie Kształcenia Zawodowego. Wydarzenie odbyło się w Amfiteatrze w Opolu, w ramach którego podziękowania i tablice pamiątkowe otrzymała:
            Pani dyrektor Dorota Mielczarek – Koziołek,
            Pani wicedyrektor Grażyna Pilarz-Wurszt,
            Pani Magdalena Koloch.
            W ramach tej pięknej uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczennice z naszej szkoły:
            1. Weronikę Bogatkę za zajęcie II miejsca w Opolskiej Lidze Zawodowców.
            2. Dominikę Bartylę za zajęcia III miejsca w finale wojewódzkim konkursu e-portfolio.
            3. Joannę Wieczorek za zajęcie IV miejsca w Opolskiej Lidze Zawodowców.
            Nagrody i dyplomy wręczał:
            Marszałek Województwa Opolskiego - pan Andrzej Buła,
            Dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu - pan Lech Tomczak.
            Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy - pani Monika Jurek.
            Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenia, nagrody, wyróżnienia i podziękowania.