• Rekrutacja 2022/2023

• Od 16 maja 2022 r. do 20 czerwca 2022r.
            rejestracja i składanie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej
            na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie z wykorzystaniem systemu Nabór firmy Vulcan.
            Klikaj: strona systemu NABÓR 2022/2023
            Każdej zainteresowanej osobie udzielamy pomocy w logowaniu się do systemu i bezpłatnie drukujemy wniosek.
            Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30.

• "Najbardziej weselna klasa"

• Dn. 31.05.2022r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Najbardziej weselna klasa".
            Oto wyniki i nagrodzone klasy:
            I miejsce - klasa 2d
            II miejsce - klasa 3e
            III miejsce - klasa 1a
            Nasze gratulacje!
            Już wkrótce filmik i fotki z tej imprezy.

• I miejsce w województwie

• W dniu 26 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły z panią Magdaleną Koloch uczestniczyli w Opolskich Obchodach „Dnia Weterana” i „ Międzynarodowym Dniu Uczestnika Misji Pokojowych ONZ”, które odbyły się na Placu Wolności w Opolu. Uroczystość była zorganizowana przez płk. Edwarda Łakomego-członka Zarządu Głównego Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, prezesa Koła 25 SKMP ONZ w Opolu. W obchodach brali udział weterani misji zagranicznych, przedstawiciele lokalnych władz, wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, harcerze, poczty sztandarowe, mieszkańcy Opola. Jednym z punktów uroczystości było rozwiązanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "ŻOŁNIERZE POLSCY W MISJACH POKOJOWYCH”. Uczniowie naszej szkoły zespołowo zajęli I miejsce w województwie, a w kategorii indywidualnej wyniki przedstawiały się następująco:
            II miejsce - Anita Lubosz - IIIe TH
            III miejsce – Natalia Wurszt – Ia LO
            IV miejsce – Aneta Nawrat - Ic TE
            VI miejsce - Natalia Grulkowska – Ic TE
            VII miejsce – Joanna Dragon - Ic TL
            VII miejsce Kamil Bury – Ic TE
            Nasze gratulacje !!!

• Dn. 20.05.2022r. nasza grupa dziewcząt zajęła I miejsce w koszykówce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego.
            Dodatkowo najskuteczniejszą zawodniczką została uczennica z naszej grupy - Maria Helios.
            Gratulacje, jesteśmy z Was dumni!

• Nowy sprzęt

• Dn.18.05.2022r. nasza szkoła otrzymała kolejny sprzęt do pracowni kształcenia zawodowego w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”. Serdecznie podziękowania kierujemy do:
            pana Andrzeja Buły - Marszałka Województwa Opolskiego,
            pani Zuzanny Donath-Kasiury - Wicemarszałka Województwa Opolskiego,
            pani Moniki Jurek - Dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Opolu,
            pana Lesława Tomczaka - Dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
            oraz do wszystkich pracowników działających na rzecz projektu.

• Wycieczka do Gdańska

• W dniach 16-18.05.2022 uczniowie klasy IIc i IId brali udział w trzydniowej wycieczce do Gdańska realizowanego w ramach z projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”. W pierwszym dniu wycieczki młodzież zwiedziła Muzeum Poczty Polskiej i Muzeum Bursztynu, następnie udała się do Europejskiego Centrum Solidarności, w drugim dniu uczniowie odwiedzili statek muzeum "Sołdek” – Oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Muzeum II Wojny światowej. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Pole Bitwy na Westerplatte, miasto Gdańsk w zasięgu obwarowań XVII oraz MOLO w Sopocie.

• Złota Szkoła

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znajduje się w gronie szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP”.

• Opolska Liga Zawodowców

• Nagrody wręczone uczennicom naszego Technikum Logistycznego za udział w konkursie Opolska Liga Zawodowców.
            1. Weronika Bogatka - II miejsce
            2. Joanna Wieczorek - IV miejsce
            Nagrody w obecności pani dyrektor wręczył pan Ireneusz Podolak z RZPWE w Opolu.
            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
            I gratulujemy!

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

• Dn. 03.05.2022r. uczniowie naszej klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego z opiekunami wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Konstutucji 3 Maja.
            W pierwszej kolejności uczestniczyliśmy w mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała w Oleśnie. Następnie wszyscy udaliśmy się pod pomnik Lotników Polskich, gdzie min. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i harcerzy, złożyli kwiaty.

• Wojewódzkie Święto Kształcenia Zawodowego

• Dn. 29.04.2022r. uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły uczestniczyli w Wojewódzkim Święcie Kształcenia Zawodowego. Wydarzenie odbyło się w Amfiteatrze w Opolu, w ramach którego podziękowania i tablice pamiątkowe otrzymała:
            Pani dyrektor Dorota Mielczarek – Koziołek,
            Pani wicedyrektor Grażyna Pilarz-Wurszt,
            Pani Magdalena Koloch.
            W ramach tej pięknej uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczennice z naszej szkoły:
            1. Weronikę Bogatkę za zajęcie II miejsca w Opolskiej Lidze Zawodowców.
            2. Dominikę Bartylę za zajęcia III miejsca w finale wojewódzkim konkursu e-portfolio.
            3. Joannę Wieczorek za zajęcie IV miejsca w Opolskiej Lidze Zawodowców.
            Nagrody i dyplomy wręczał:
            Marszałek Województwa Opolskiego - pan Andrzej Buła,
            Dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu - pan Lech Tomczak.
            Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy - pani Monika Jurek.
            Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenia, nagrody, wyróżnienia i podziękowania.