• II miejsce w finale „Liga Młodych Logistyków”

• W dniu 29.03.2022r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się finał XI edycji konkursu: „Liga Młodych Logistyków”.
            W finale wzięło udział 10 drużyn z całej Polski w tym nasza w składzie: Julia Osiewacz, Emilia Palińska i Witold Jachymski. W finale uczniowie rozwiązywali indywidualny test i drużynowo przedstawiali prezentacje pt.:„ Innowacje w branży TSL”. Następnie odpowiadały na pytania Szanownego Jury. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zajęli II miejsce.  Chcieliśmy nadmienić, że w konkursie wzięło udział 250 drużyn z całej Polski.
            Gratulujemy pozostałym finalistom.

• Trening na polu paintballowym...

• Dn. 28.03.2022r. uczniowie klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego - klasy mundurowej na wycieczce w Bąkowie. Główną atrakcją był trening na polu paintballowym oraz ćwiczenia zręcznościowe w parku linowym.

• Pielgrzymka maturzystów

• Jak co roku uczniowie klas maturalnych pielgrzymują do kościoła pw. św. Anny. No cóż, jeśli chodzi o dobre wyniki na maturze każda pomoc się liczy. W zabytkowym, drewnianym kościele mszę odprawił ks. Damian Sklorz. Mieliśmy również okazję poznać historię tego wyjątkowego miejsca.
            Po modlitwach n
            ie mogło zabraknąć wspólnego grillowania na Siedmiu Źródłach.

• Certyfikaty wręczone

• W dn.14-16.03.2022r. uczniowie kl. 2c Technikum Architektury Krajobrazu zakończyli II etap szkoleń z obsługi programu AutoCad i otrzymali certyfikaty. Zajęcia prowadzone przez specjalistów z firmy ProCad z Katowic odbyły się w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".

• Nauka jazdy - kat. T

• Uczniowie klasy trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu rozpoczęli praktyczną naukę jazdy ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Każdy uczeń obowiązkowo zaliczył już część teoretyczną, a przed każdym z nich 20-godzinna nauka praktyczna.

• Projekt Złote Szkoły

• W dniu 9 marca 2022r. uczniowie klasy Ic przeprowadzili debatę na temat "Zagrożeń związanych z inwestowaniem w produkty i instrumenty finansowe”.
            Debata odbyła się pomiędzy uczniami Technikum Logistycznego Ic, a uczniami Technikum Ekonomicznego Ic w ramach realizacji projektu ZŁOTE SZKOŁY.

• Spotkanie dla uczniów klas mundurowych

• W dn. 14.03.2022r. dla uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego - klas mundurowych odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości z Warszawy.
            Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania uczniów tematyką Służby Więziennej oraz przybliżenie pracy instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz zapoznanie z ofertą studiów.

• Kurs AutoCad

• W dn.08-10.03.2022r. uczniowie kl. 2c Technikum Architektury Krajobrazu brali udział w szkoleniach z obsługi programu AutoCad w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".

• Wirtualne WSL

• Uczniowie naszego Technikum Logistycznego wzięli udział w drugim spotkaniu z cyklu Wirtualne WSL zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.
            Spotkania były podzielone na dwie części: pierwsza dotyczyła oferty edukacyjnej uczelni oraz możliwości rozwoju osobistego studentów, natomiast w  drugiej części zaprezentowane zostały wykłady.
            W dniu 18.02.2022r. młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat: „Opakowania w logistyce. Co o nich wiemy co wiedzieć powinniśmy?”, a w dniu 04.03.2022r. wykład dotyczył organizacji transportu intermodalnego.
            Bardzo dziękujemy Wyższej Szkole Logistyki i liczymy na dalszą współpracę.

• Podziękowania

• Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej Szkoły serdecznie dziękujemy za wsparcie i udzieloną pomoc materialną dla Obywateli Ukrainy.
            W naszym szkolnym Internacie są zakwaterowane już pierwsze osoby z Ukrainy, które korzystają z darów przez  Was dostarczonych tj. środki czystości, kosmetyki, ręczniki, poduszki, opatrunki.
            W najbliższym czasie spodziewamy się grupy Dzieci, które również będą korzystać z Waszej Cudowenj Pomocy.
            Dziękujemy.

• II miejsce

• Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w koszykówce dziewcząt.
            Nasze gratualcje.

• Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w piłce siatkowej dziewcząt  - Licealiada 2021/2022.
            Nasze gratulacje.