• Uczniowie w Teatrze Śląskim

• W dniu 19 października uczniowie klasa Ic uczestniczyli w spotkaniu z niewidomą aktorką Aliną Słowik w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w KatowicachW kameralnej przestrzeni i przyjemnej atmosferze aktorka opowiadała młodzieży o wrażeniach ze swojej roli w spektaklu „Spójrz na mnie” oraz dzieliła się przeżyciami dnia codziennego, które doświadcza ze swym psem przewodnikiem.  Uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniu oraz w lekcji wiedzy o teatrze dzięki pani Renacie Janiszewskiej, prowadzącej działania edukacyjne - STUDIUM WIEDZY O TEATRZE.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dn. 13.10.2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotwali uczniowie kl. 3d.
            Z okazji tego pięknego Dnia wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia i pomyślności, spełnienia marzeń, a przede wszystkim dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

• Planowanie kariery zawodowej

• Dn. 30.09.2021r. i 11.10.2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z "Planowania kariery zawodowej" dla uczniów klasy drugiej i trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu. Zajęcia prowadził pan Andrzej Skiba z RZPWE w Opolu w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy". Serdecznie dziękujemy.

• Wycieczka klasy 3c

• W dniach 06-08.10.2021r. uczniowie klasy 3c Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.
            Pokonali trasę na Rusinową Polanę, z której schodząć zwiedzili Wiktorówki. Największym wyzwaniem okazało się "wdrapanie"  na Halę Gąsienicową i Czarny Staw.

• Wycieczka dla logistyków

• W dn. 04-06.10.2021r. uczniowie klasy IId, IIId i IVd Technikum Logistycznego podczas wycieczki do Kotliny Kłodzkiej brali udział w spływie pontonowymi Nysą Ķłodzką oraz zwiedzili Polanicę Zdrój, zdobyli Śnieżnik i podziwiali wodospad Wilczki w Międzygórzu. Ostatniego dnia zwiedzili Szczeliniec - najwyższy punkt w Górach Stołowych. Zachwyciły ich przepiękne formacje skalne, zajrzeli też do Piekiełka czyli Diabelskiej kuchni. Ostatnim punktem wycieczki była Kopalnia złota w Złotym Stoku. Mimo zmęczenia i zakwasów wycieczka była bardzo udana.

• III miejsce

• Dn. 08.10.2021 grupa uczniów z naszej szkoły zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego  w piłce nożnej chłopców. Nasze gratulacje.

• Dn. 07.10.2021r. grupa uczennic z naszej szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w piłce nożnej dziewcząt. Nasze gratulacje.

• Misje pokojowe ONZ

• W dniu 4 października 2021 gościliśmy w naszej szkole: pana płk Edwarda Łakomego - członka Zarządu Głównego  Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, prezesa Koła nr 25 SKMP ONZ oraz st. chor. sztab. Stanisława Gawła - członka Zarządu Koła nr 25 SKMP ONZ, wykładowcę Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.
            Panowie przeprowadzili dla uczniów klas pierwszych trzygodzinną prelekcję pt.: „ Misje pokojowe ONZ” oraz przybliżyli młodzieży, jakie działania prowadzone są przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.