• Warsztaty z doradcą metodycznym

• Dn. 28.01.2020r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt: "Kompetencje miękkie  - czym jest autoprezentacja w praktyce". Ciekawe zajęcia poprowadziła pani Anna Hiller-Janik - doradca metodyczny z Regionalnego Centrum Rozwoju Kariery. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 2c i 2d Technikum Ekonomicznego, Technikum Hotelarstwa i Technikum Logistycznego.

• Warsztaty plastyczne

• Dn. 29.01.2020r. w naszej szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty pt. "Studium martwej natury", które poprowadziła pani Jolanta Piśla-Skonieczna.
            Zapraszamy na wystawę!

• Wizyta w firmie ORAS

• Dn. 28.01.2020r. uczniowie klasy pierwszej naszego Technikum Logistycznego odwiedzili firmę Oras w Oleśnie. W trakcie wizyty zapoznali się z historią zakładu i z procesem produkcyjnym baterii sanitarnych. Bardzo dziękujemy firmie Oras za możliwość odwiedzenia zakładu.

• I miejsce - Wiktoria Osyra

• Dnia 24 stycznia 2020 r. w Grodkowie odbył się Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów – Sportowców Województwa Opolskiego za rok szkolny 2018/2019. Plebiscyt ten obejmował trzy kategorie:
            IGRZYSKA DZIECI,
            IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
            oraz LICEALIADĘ.
            Na pierwszym miejscu została wyróżniona i nagrodzona uczennica naszej szkoły Wiktoria Osyra.
            Nasze gratulacje

• "Januarek 2019"

• Ks. Tomasz Kornek – za zaangażowanie i pomoc w wolontariacie. Ksiądz odwiedza domy dziecka, domy spokojnej starości, szpitale i hospicja. Z grupą około 20 osób jeździ do seniorów w Złotych Borkach oraz realizuje wolontariat w hospicjum i jadłodajni dla bezdomnych we Wrocławiu u sióstr elżbietanek i ojców franciszkanów.

Jakub Pierzyna – uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie. Zaangażował się w pomoc osobom niepełnosprawnym i seniorom w „Złotych Borkach” oraz dzieciom z rodzin patologicznych w świetlicy „Iskierka”.

• Kurs baristyczny

• W styczniu 2020r. w naszej szkole odbył się kurs baristyczny dla uczniów naszego Technikum Hotelarstwa. Kurs ten to połączenie zajęć praktycznych z teoretyczną nauką o kawie, jej gatunkach, sposobach rozróżniania, parzenia i profesjonalnym sprzęcie.

• Sukces w Olimpiadzie Logistycznej

• Do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, zakwalifikowały się trzy uczennice z klasy IV Technikum Logistycznego z naszej szkoły:
            Sandra Drynda, Wiktoria Dylka i Karolina Fal.
            Do trzeciego etapu (finału), który odbędzie się w marcu 2020r. zakwalifikowały się dwie uczennice:
            Wiktoria Dylka i Karolina Fal.
            Próg kwalifikacyjny wyniósł 32 punkty, które uzyskało 59 uczniów z całej Polski.
            A ponieważ w olimpiadzie bierze corocznie udział około 8000 uczniów z całego kraju, to tym bardziej gratulujemy i jesteśmy dumni z sukcesu.
            Informujemy dodatkowo, że olimpiada ta została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

• Ślubowanie uczniów klasy mundurowej

• Dn. 08.11.2019r. przy Pomniku Bohaterów Walk o Wyzwolenie Prastarych Ziem Piastowskich odbędą się „Obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości” oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego zorganizowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie.Program obchodów:11.00 wprowadzenie Kompanii Honorowej oraz Pocztów Sztandarowych11.10 Odśpiewanie Hymnu Państwowego11.15 Wystąpienie Dyrektora Szkoły i zaproszonych gości11.30 Niepodległościowy Apel Pamięci11.40 Złożenie kwiatów przy pomniku11.45 Odprowadzenie Sztandaru Jednostki Wojskowej11.50 Montaż słowno – muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości12.10 Akt ślubowania uczniów klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego12.20 Odprowadzenie Sztandaru Szkoły12.30 Pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy pierwszej12.40 Pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów klasy drugiej12.50 Zakończenie uroczystości.

• Kurs Carvingu

• W naszej szkole odbyły się warsztaty - kurs z carvingu dla uczniów Technikum Hotelarstwa i dla zainteresowanych :).Zajęcia w naszej szkole poprowadził pan Grzegorz Gniech - aktualny Mistrz Polski i WiceMistrz Świata w Carvingu. Pan Grzegorz Gniech zdobywając największe i najbardziej prestiżowe tytuły z zakresu tajskiej sztuki rzeźbienia, w błyskawicznym tempie stał się jednym z przedstawicieli i pionierów tej sztuki w kraju.Kurs zorganizowano w ramach projektu unijnego.