• LOGISTYKA na TAK

Krótko o Technikum nr 2

Prowadzimy nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

Decyzją organu prowadzącego rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
            we wszystkich szkołach powiatu oleskiego odbędzie się w formie papierowej.j.

Podanie na rok szkolny 2024/2025
            Dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2024/2025.

Proponujemy absolwentom szkoły podstawowej naukę w Technikum Logistycznym   z wykorzystaniem profesjonalnych programów logistycznych.

Absolwent posiądzie umiejętności związane z:
            - planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem towarów od producenta do konsumenta,
            - realizacją procesów magazynowych w firmie,
            - z procesem logistycznym, transportowym i spedycyjnym w oparciu o systemy informatyczne.

• EGZAMIN na TAK

Egzaminy zawodowe

W trakcie nauki uczeń zostanie przygotowany do egzaminów zawodowych:
            SPL.01. Obsługa magazynów.
            SPL.04. Organizacja transportu.
            Po pozytywnym zaliczeniu ww egzaminu z określonej kwalifikacji uczeń otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
            Po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej absolwent otrzyma dypom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik logistyk.

• PRACA na TAK

Zatrudnienie

Technik logistyk jest zatrudniany w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych, transportowo-spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw:
            - handlu elektronicznego,
            - kierowania zespołem,
            - zarządzania systemami informatycznymi w przepływie dóbr i usług,
            - systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję, handel, zaopatrzenie, produkcję,
            - sprzedaży i prognozowania popytu,
            - planowania zakupów,
            - logistyki miejskich usług infrastrukturalnych,
            - gospodarki materiałowej, pakowania i opakowań,
            - transportu wewnętrznego.
            Przyszłość logistyki nierozerwalnie wiąże się z coraz bardziej wyrafinowanymi technologiami cyfrowymi. E- transport w logistyce opiera się na działaniach systemowych z wykorzystaniem Internetu. Dzięki tego typu rozwiązaniom nowoczesne struktury logistyczne są w stanie przetwarzać ogromne ilości informacji i w bardzo szybki sposób dostarczają zamówiony towar do klienta.
            Duży nacisk kładzie się na znajomość języków obcych (język angielski i niemiecki).

• STAŻE na TAK

Praktyki i staże

Praktyki zawodowe uczniowie będą realizować w wymiarze 8 tygodni - 280 godz. w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w obszarze logistyki.
            Szkoła pomaga w organizacji praktyk zawodowych.

Staże z projektów unijnych - płatne dla ucznia TECHNIKUM
            Zainteresowani uczniowie realizują 4-tygodniowe staże w ramach projektów unijnych w firmach związanych z transportem i logistyką.

Kształcenie zawodowe w województwie opolskim

• NAUKA na TAK

Przedmioty

Przedmioty ogólnokształcące:

j. polski, j.angielski, j.niemiecki, plastyka, historia, wiedza o  społeczeństwie, podstawy przedsiębiorczości, geografia (podstawa i rozszerzenie), biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka, wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa, religia, wychowanie do życia w rodzinie.

Przedmioty zawodowe:

podstawy logistyki, magazyn, zapasy, zabezpieczanie majątku, transport i spedycja, procesy transportowe, logistyka zaopatrzenia i produkcji, angielski w logistyce,  logistyka produkcji i dystrybucji, pracownia transportowo - spedycyjna, pracownia usług przewozowych.

• OSIĄGNIĘCIA na TAK

Osiągnięcia uczniów

Do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, zakwalifikowały się trzy uczennice z klasy IV Technikum Logistycznego z naszej szkoły:
            Sandra Drynda, Wiktoria Dylka i Karolina Fal.
            Do trzeciego etapu (finału), który odbędzie się w marcu 2020r. zakwalifikowały się dwie uczennice:
            Wiktoria Dylka i Karolina Fal.
            Próg kwalifikacyjny wyniósł 32 punkty, który uzyskało 59 uczniów z całej Polski.
            A ponieważ w olimpiadzie bierze udział około 8000 uczniów z całego kraju, to tym bardziej gratulujemy i jesteśmy dumni z sukcesu.
            Informujemy dodatkowo, że olimpiada ta została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

• Czekolada na TAK

Produkcja czekolady

Technik logistyk z ciekawą produkcją czekolady - czyli wszystko na temat produkcji i transportu od A do Z

Zobacz film:czekoladaTLwideo.mp4