• EKONOMIA na TAK

Krótko o Technikum nr 2

Uwaga! Nie prowadzimy naboru  do klasy pierwszej na rok 2024/2025.

Proponujemy wszystkim absolwentom szkoły podstawowej naukę w Technikum Ekonomicznym z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania na przedmiotach zawodowych.
            Absolwent będzie:
            - posiadał ogólną wiedzę w zakresie ekonomii, zarządzania i księgowości,
            - nauczy się profesjonalnej obsługi oprogramowania finansowo-księgowego,
            - nauczy się przygotowania e-dokumentacji w serwisach internetowych.

• EGZAMIN na TAK

Egzaminy zawodowe

W trakcie nauki uczeń zostanie przygotowany do egzaminów zawodowych:
            EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej.
            EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo - płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.
            Po pozytywnym zaliczeniu ww egzaminu z określonej kwalifikacji uczeń otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
            Po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej absolwent otrzyma dypom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista.

• PRACA na TAK

Zatrudnienie

Możliwości zatrudnienia absolwentów
            Zawód technika ekonomisty stwarza duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi prowadzenie własnej działalności oraz zatrudnienie na wielu stanowiskach związanych między innymi z:
            polityką zatrudnienia, naliczaniem wynagrodzeń,
            rozliczaniem ubezpieczeń i podatków,
            księgowością, obrotem pieniężnym, zaopatrzeniem,
            sprzedażą, gospodarką magazynową,
            rozliczaniem produkcji i wykonywaniem prac biurowych.

• STAŻE na TAK

Praktyki i staże

Praktyki zawodowe uczniowie będą realizować w wymiarze 8 tygodni - 280 godz. w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych.
            Szkoła pomaga w organizacji praktyk zawodowych.

Staże z projektów unijnych - płatne dla ucznia TECHNIKUM
            Zainteresowani uczniowie realizują 4-tygodniowe staże w ramach projektów unijnych w firmach związanych z księgowością i  rachunkowością.

Kształcenie zawodowe w województwie opolskim

• NAUKA na TAK

Nauka i wiedza

Przedmioty ogólnokształcące:
            j. polski, j.angielski, j.niemiecki, plastyka, historia, wiedza o społeczeństwie, podstawy przedsiębiorczości, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka (podstawa i rozszerzenie), informatyka, wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa, religia, wychowanie do życia w rodzinie.

Przedmioty zawodowe:
            podstawy ekonomii i statystyki, prawo, ekonomika, gospodarka zasobami, kadry i płace, gospodarka finansowa, jezyk obcy zawodowy, pracownia ekonomiczna, pracownia biurowa, osługa kadr i płac, prowadzenie jednostki, podstawy ewidencji księgowej - jako dodatkowa umiejętność.